03.12.2018, 15:30 | czytano: 816

Konkurs Wiedzy Prawnej

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy Prawnej.
Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego i Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Wydarzenie jest współorganizowane przez Powiat Nowotarski. Projekt realizowany jest w ramach stulecia odzyskania niepodległości.

Konkurs jest dwuetapowy. Na etapie szkolnym, który zostanie przeprowadzony w 5 lutego 2019 r., zostaną wyłonieni uczestnicy finału – po jednym z każdej szkoły podstawowej, która zadeklaruje uczestnictwo. Finał przeprowadzony zostanie na 5 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, ul. Ludźmierska 32, 34-400 Nowy Targ.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin, formularz rejestracyjny oraz materiały dla uczestników znajdują się na stronie: www.konkurswiedzyprawnej.prv.pl.

Harmonogram Konkursu Wiedzy Prawnej jest następujący:
do 21 grudnia 2018 r. (piątek) - zgłaszanie szkół do udziału w Konkursie
5 lutego 2019 r. (wtorek) - zawody szkolne
5 marca 2019 r. (wtorek) – finał
Konkurs ma charakter pisemny – uczestnicy rozwiążą test wiedzy oraz udzielą odpowiedzi na problemy prawne. Kluczowymi aktami prawnymi, z których korzystać będą uczestnicy konkursu są Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ustawa Prawo o stowarzyszeniach. Liczymy, że pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania państwa i aktywności obywatelskiej w nawiązaniu do doniosłych rocznic, jakimi są 550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej oraz 100-lecie odzyskania niepodległości, które stanowią kamienie milowe w dziejach Polski oraz były początkiem złożonego procesu budowania społeczeństwa obywatelskiego, pozwoli kształtować wśród młodzieży postawy szacunku do prawa i odpowiedzialności za życie społeczne.

Źródło: szkoła, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl