04.12.2018, 18:44 | czytano: 1358

Zakończenie akcji Miś Ratownik (zdjęcia)

zdj. organizatora
Kilka dni temu, na oddziale pediatrycznym nowotarskiego szpitala doszło do uroczystego przekazania artykułów szkolnych zebranych w trakcie II już akcji Miś Ratownik.
- Tegoroczna akcja była kontynuacją ubiegłorocznej zbiórki pluszaków na rzecz jednostek PSP oraz OSP w naszym rejonie. W tym roku naszą pomoc postanowiliśmy skierować do dzieci - pacjentów - nowotarskiego szpitala. Okazało się, że również w tym roku mogliśmy liczyć na ofiarność uczestników X Memoriału Grzegorza Wesołowskiego podczas którego rozpoczęliśmy zbiórkę, jak również dzieci ze szkół Orawy i Podhala. Po rozmowie z dyrektorem szpitala i ordynatorem, postanowiliśmy zmodyfikować zbiórkę i rolę pluszaków przejęły rzeczy szkolne, malowanki, kredki, puzzle. Mamy nadzieję, że będzie to chociaż chwilowa odskocznia dla tych dzieci - komentuje Jakub Dyrcz, jeden z organizatorów tegorocznej zbiórki.
- Dyrekcja szpitala oraz pracownicy oddziału byli pod wrażeniem tego, jak wiele rzeczy udało się nam zebrać podczas tegorocznej zbiórki, przy segregowaniu oszacowaliśmy, że zebrane rzeczy są warte ok. 10 tysięcy. W tym miejscu dziękujemy wszystkim zaangażowanym, dzięki każdej waszej małej cegiełce mogliśmy stworzyć tak duże dzieło - dodaje Kamil Bodzioch - koordynator zbiórki.

Organizatorzy zapewniają, że na kolejny rok mają nowe pomysły. Miejsca do zagospodarowania na pomoc dla innych jest wiele. Na planowany w listopadzie 2019 roku XI memoriału Grzegorza Wesołowskiego zapowiadają kolejną akcję, jaką? Dowiemy się już za niecały rok.

mat. nadesłany, opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl