22.12.2018, 16:14 | czytano: 3589

Odsłonięcie "Ławki niepodległości" (zdjęcia)

Przed Zespołem Szkół nr 1 w Nowym Targu odsłonięta została "Ławka niepodległości". Multimedialna ławka odtwarza nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości.
Odsłonięcie ławki odbyło się w obecności posła Edwarda Siarki, starosty Krzysztofa Fabera, dyrekcji, nauczycieli i młodzieży szkolnej. To kolejna forma upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości wkomponowana w otoczenie historycznego budynku „Sokoła”. Na ławeczce można usiąść i odsłuchać m.in. „Marsz I Brygady” oraz nagrania poświęcone dokonaniom oręża polskiego.
Zaproszeni goście w trakcie krótkiej uroczystości podkreślali w przemówieniach znaczenie lokalizacji i samej koncepcji obiektu służącego krzewieniu postawy patriotycznej. „Ławeczka niepodległości” powstała z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej dla uczczenia „pamięci wybitnych patriotów, dowódców i mężów stanu oraz czynu zbrojnego żołnierza polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Mat. pras., oprac. r/ zdj. Michał Bachulski
komentarze
@Historyku - Wstyd!25.12.2018, 21:14
Jak ongiś Nikołaj Wasiljewicz Repnin czuwał, aby się Polsce nic nie stało, zanim jej nie rozbiorą... tak dziś ambasadorowie Psijaznych nam państw i członkowie UE pilnują, byśmy wraz nimi z POdniesionym czołem kroczyli ku piekłu...
Wskazówki z Moskwy zastąpiono wskazówkami z Brukseli - tyle. A ja chcę sam po swojemu urządzać swój polski ogródek..., i łapy unijnym ideologom od niego...
A co do sukcesu 25 lat - to Polacy sami sobie zapracowali...Gdyby ich zachodni i palestyńscy psijaciele przy współudziale socjał-liberalnych aferałów nie okradli po 1990 roku to bylibyśmy nie tyle II Japonią, conjamniej II Chinami dźgającymi się do sukcesu bez pomocy unijnej... Lepiej idź do Brukseli, bo taki historyk z klapkami na oczach raczej Polsce nie PO trzebny...
do Historyka24.12.2018, 07:34
Twój wpis pokazuje, że szaleńcy są wśród nas.Bez komentarza.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia(a może ty już jesteś po świętach, ostatnio obchodzili je ci -" co to ich nie ma")
szara eminencja24.12.2018, 00:01
Aha. Czyli właśnie zobaczyłem ławkę za 28 tys. złotych z jednym siedziskiem, grającą melodyjki. Jeszcze to oficjalne odsłonięcie ławki, trzymajcie mnie xD
besala23.12.2018, 20:23
Oto kolejny przykład marnowania publicznych pieniędzy z okazji ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy! W podobny sposób zmarnowane pieniądze mogły posłużyć do budowy jednego. ale ważnego i potrzebnego obiektu, który mógłby służyć kolejnym pokoleniom mieszkańców Podhala! Wielofunkcyjna biblioteka podhalańska, muzeum historii Podhala, podhalańskie centrum kulturalne... Potrzeb dużo, ale zmarnowano wiele milionów złotych na śmieszne, lokalne i doraźne imprezki! Tylko posłanka Paluch, poseł Siarka i senator jak mu tam, aha Hamerski, mogli uświęcać swoimi osobami niezliczone gminne i wiejskie obchody święta niepodległości. Można było z okazji wielkiej rocznicy zbudować coś naprawdę wielkiego i służącego kolejnym pokoleniom! Zmarnowano jednak wielkie pieniądze na niewielkie i często śmieszne projekty! I tak się, niestety, stało w skali całego kraju.
Historyk23.12.2018, 20:12
@takitam - co do Watykanu to się zgodzę, bo nic dobrego z konkordatu dla Polski nie wynika, tylko koszty i koszty, ale sprawa sądów pokazuje że gdyby nie przynależność do UE to naszą młodą demokrację dowolny szaleniec, jakiś prezes np. może w rok zamienić w drugą Koreę i to Północną. Na szczęście Polska jest niezależna i funkcjonuje w rodzinie krajów rozwiniętych. Okres ostatnich 25 lat jest najlepszy dla Polski w ostatnich kilkuset latach. Od upadku komuny dzięki także UE Polska dla np Rosjan, Ukraińców i dziesiątek innych narodów to przykład sukcesu. Tak samo jest z NATO, Za komuny mogliśmy tylko marzyć żeby być w NATO, oczywistym było ze Ruski nigdy na to się nie zgodzą. Na szczęście kiedy sami mieli problemy polityczne my dostaliśmy się do NATO i dziś możemy się czuć bezpieczniej, nie musimy jak Ukraińcy oddać części terytorium i prowadzić działań wojennych. Nie rozumiem jak Polak może pisać coś takiego - ze UE i NATO pozbawiają nas niepodległości. Trzeba nie mieć podstawowej wiedzy. Wstyd!
marylka jagoda23.12.2018, 10:54
A ten napis na murze, to też część dekoracji?
fred23.12.2018, 07:29
No ten Pan Siarka wszędzie?Ale po co tam jest?
takitam.23.12.2018, 06:55
ludzie, gdzie ja zyje? niepodlegla??? zalezna od ue, nato, watykanu???
A może by tu zasiąść23.12.2018, 06:41
Panie pośle, w sejmie fotel jest jednak cieplejszy!
zonk22.12.2018, 21:05
Szkoda że jedna taka ławka kosztuje 28tys. Marnowanie publicznych pieniędzy na posłuchanie 1 pieśni patryiotycznej.
W skali kraju wyjdzie któryś milion, albo czołg albo helikopter. Mon ma piniądze na obronność kraju wydawać a nie na obronne ławeczki.
ciekawy22.12.2018, 19:49
To była inicjatywa Miśka?
ludzikUSA22.12.2018, 17:19
a gdzie kropidlo
Zobacz pełną wersję podhale24.pl