27.12.2018, 14:09 | czytano: 494

Kolędnicy Misyjni z Poronina (zdjęcia)

W kościele w Poroninie ksiądz proboszcz pobłogosławił dzieci i młodzież, którzy w kilku grupach wyruszą kolędą misyjną. W tym roku polscy kolędnicy misyjni odwiedzając domy w Białym Dunajcu, Poroninie i Suchem, będą pomagać swoim rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi.
W dużych miastach Rwandy znajdują się tzw. „dzielnice nędzy”, gdzie dzieci osierocone, bezdomne lub odrzucone z powodu choroby czy niepełnosprawności są narażone na liczne niebezpieczeństwa, od deprawacji po niewolnictwo i handel. Misjonarze tworzą dla nich bezpieczne i przyjazne miejsca, gdzie mogą mieszkać i uczyć się. Zapewniają im opiekę medyczną i wychowują według chrześcijańskich wartości, przywracając godność dziecka Bożego.
Pomoc od polskich kolędników misyjnych dotrze również „do buszu i na tereny, gdzie brakuje niemal wszystkiego. Dzieci mieszkające tam nie mają dostępu do edukacji i opieki medycznej, cierpią z powodu niedożywienia i braku wody nadającej się do picia. Misjonarze budują i prowadzą tam szkoły i przychodnie z podstawową pomocą medyczną.

Na wsparcie polskich „małych misjonarzy” czekają również dzieci niepełnosprawne i chore, które zostały odrzucone przez swoją społeczność lub są izolowane. Misjonarze tworzą dla nich miejsca, gdzie mogą nie tylko otrzymać niezbędną pomoc, ale także przekonać się, że są wartościowe i kochane. Ta pomoc całkowicie zmienia ich życie.

Ks. Arkadiusz Zych
Zobacz pełną wersję podhale24.pl