14.01.2019, 11:59 | czytano: 1326

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także Pieninach (zdjęcia)

Już po raz XXVII na terenie pienińskich gmin zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy z miejscowych szkół, chodzących z kolorowymi puszkami, można było spotkać praktycznie w każdej miejscowości regionu. Od wczesnego rana na zaśnieżone ulice wyruszyli młodzi ludzie chcący nieść pomoc chorym dzieciom.
Szczawnicki sztab zarządzał akcją ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem zbierali pieniądze, dumnie nosząc identyfikatory oraz specjalnie przygotowane na ten cel kolorowe puszki. Kwesta mimo chłodu była dobrą zabawą, bo „pomaganie jest dziecinnie proste.” Oprócz uczniów w akcji wzięła udział kadra pedagogiczna. W tym roku działający w Szczawnicy sztab zebrał prawie 15 000 zł.

Podobnie jak w zeszłym roku swoje siły połączyły gminy Czorsztyn i Krościenko. Kwestujących można było spotkać w Kluszkowcach, Mizernej, Czorsztynie, Sromowcach Wyżnych, Sromowcach Niżnych, Maniowach a także we Frydmanie, Krośnicy, Hałuszowej, Dębnie oraz Krościenku n/D. Sztab orkiestry znajdował się w remizie OSP w Mizernej. Wolontariusze, pod wodzą koordynatorki Anety Markus i dyrektora GCK Artura Majerczaka pobili kolejny rekord. W tym roku zebrano prawie 30 000 zł. Podczas finału można było zobaczyć występy iluzjonisty czy wziąć udział w dyskotece. Wisienką na torcie był występ zespołu Folk Power.
Datki z tegorocznego finału zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

SP nr 2/ UG Czorsztyn
komentarze
cała prawda14.01.2019, 15:15
To nie Owsiak zbiera dla dzieci , ale dzieci zbierają pieniądze dla Owsiaka . Cała prawda .
OPa14.01.2019, 15:04
Tak wspaniałą,ale dającą się wykorzystywać.
e214.01.2019, 14:19
Cudowne dzieciaki i młodzież!!! A gdzie Pani Poseł A.Paluch i Pan Senator Hamerski???.......wspaniała okazja aby coś zrobić dla innych!
Renata14.01.2019, 12:29
Mamy wspaniałą młodzież!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl