15.01.2019, 15:12 | czytano: 3067

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nowym Targu

W związku z intensywnymi opadami śniegu na terenie powiatu nowotarskiego, PPINB w Nowym Targu przypomina o konieczności zapewnienia systematycznego odśnieżania dachów, aby nie dopuścić do przeciążenia konstrukcji dachowych, a tym samym nie doprowadzić do katastrof budowlanych.
"Proszę również w ramach powyższych kontroli o sprawdzenie stanu technicznego przewodów kominowych, dymowych, spalinowych i wentylacyjnych oraz instalacji gazowych" - czytamy w komunikacie.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zwraca uwagę, iż na właścicielach, zarządcach obiektów budowlanych spoczywa obowiązek zapewnienia właściwego stanu technicznego i bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych wynikających z ustawy Prawo budowlane.

Art. 91a. Kto nie spełnia, określonego w art. 61, obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym, użytkuje obiekt w sposób niezgodny z przepisami lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: PINB Nowy Targ
komentarze
Mir16.01.2019, 07:33
W budynku Nadzoru Budowlanego w Nowym Targu wisiały niesamowicie wielkie sople i nikt się tym nie przejmował.
BACA16.01.2019, 06:36
Ta piekna Pani za lopate i do roboty a nie kawusia....
paranoja15.01.2019, 23:23
A kto odpowiada za odśnieżanie dróg i chodników? Może burmistrzowi mandat by wlepić???
Zobacz pełną wersję podhale24.pl