16.01.2019, 12:56 | czytano: 2716

Konferencja antysmogowa w Nowym Targu

Arch. Podhale24.pl
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu poinformowała, że 7 lutego w godzinach od 10.00-12.00 w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbędzie się konferencja pt. „Smog – fakty i mity. Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie człowieka”.
Wykład pod wyżej wymienionym tytułem wygłoszą: Magdalena Cygan, doktorant biologii UJ w Krakowie, lek med. Lidia Kołodziej - specjalista medycyny rodzinnej oraz lek med. Marcin Kołodziej, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc.
Konferencja, nad którą patronat objął Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, adresowana jest do personelu medycznego podstawowej opieki zdrowotnej, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz studentów PPWSZ w Nowym Targu.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
burak17.01.2019, 15:15
@ Hh:
Trzeba po prostu te najmniej smogowe źródła energii uczynić dla ludzi opłacalnymi. Niech zacznie się ludziom opłacać montować panele fotowoltaiczne, niech potanieje gaz i prąd, niech państwo ruszy z geotermią. Te rzeczy muszą być dużo tańsze niż olej opałowy, węgiel i drewno. Wówczas problem smogu zniknie sam. Ta obecna kampania anty smogowa ma niestety w tle wymianę kotłów, a to nie jest niestety ekologiczna przyszłość, proszę państwa.
Hh17.01.2019, 10:05
Na konferencje powinny zostać zaproszone władze województwa. Dobrze by było żeby ktoś "na żywo" zobaczył/poczuł czym oddychamy. Dopóki nie wprowadzimy radykalnych rozwiązań jak np. Kraków, dotąd będziemy się dusić pyłem ze spalanego węgla.
Jakoś nie dziwne, że liczba mieszkańców NT maleje. Nikt z młodych nie ma ochoty patrzeć na każdym kroku na dymiące kominy i wdychać rakotwórczy smog. NT ma w tej kwestii fatalny PR na całą Polskę. Jeśli miasto nie zaproponuje rozwiązań, które zareklamują NT jako nowoczesne, czyste miasto, to za kilka/kilkanaście lat Burmistrz i Radni będą zarządzać ludźmi, których jedyną rozrywką i zajęciem jest palenie w piecu i oczekiwanie na nowotwór.
Świadomość młodych jest bardzo wysoka, a statystyki nie kłamią. W smrodzie nikt nie nie chce i nie będzie mieszkał.
burak16.01.2019, 23:29
Zamiast debaty proponuję zaprzestać kupowania, a następnie spalania wszystkich źródeł ciepła. Po prostu siedźmy całą zimę w domu w jednym pomieszczeniu, nakryjmy się kocami i kołdrami, a panie doktorki od smogu będą wówczas happy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl