17.01.2019, 15:12 | czytano: 7660

Od piątku żałoba narodowa. Na Podhalu organizatorzy odwołują imprezy. Skoki narciarskie bez muzyki

Od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązywać będzie żałoba narodowa w związku w pogrzebem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W tym czasie na Podhalu nie odbędzie się część zaplanowanych imprez, a część - jak zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem - odbędą się bez głośnej muzyki.
Z powodu żałoby narodowej koncert Kapeli Hanki Wójciak, który miał się odbyć w piątek 18 stycznia w Zakopanem, został przeniesiony na wtorek 29 stycznia o godz.19.00 po Mszy Świętej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1.
Również koncert Rodziny Lassaków „Heliosów” z Zakopanego, który miał się odbyć w sobotę 19 stycznia w Zakopanem, został przeniesiony na niedzielę 20 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 11:30 do Kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, ul. Bulwary Słowackiego 33.

Strefa kibica na Placu Niepodległości w Zakopanem, na której będzie można oglądać transmisję sobotnich zawodów drużynowych PŚ na Wielkiej Krokwi, ograniczona została do aspektu sportowego zawodów, bez oprawy muzycznej. Podobnie wyglądał będzie sam konkurs skoków.

Odwołany został również III Koncert Noworoczny zaplanowany na sobotę 19 stycznia w sali koncertowej Dworku Gościnnego w Szczawnicy.

W piątek o godz. 19.00 pod Ratuszem w Nowym Targu odbędzie się spotkanie solidarności z Gdańskiem, gdzie trwa żałoba po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza. Organizatorzy proszą o przyniesienie zniczy.
Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
tyrol18.01.2019, 23:48
Czy wyscie juz naprawdę powariowali! Zostawcie żałobę rodzinie zmarłego!
Media durne nakręcają to a pelikany wszystko łykają!! Ludzie myślcie samodzielnie to nie boli!!!
Bóg to ma moc18.01.2019, 20:47
TVN się nawrócił! Transmituje Msze ŚW
Zadowolony18.01.2019, 20:16
@bądź dobrym człowiekiem- a co pseudoateista może wiedzieć o katolikach??
Prawda18.01.2019, 19:14
Gdy zmarli moi dziadkowie żadnej żałoby narodowej nie było. Co mnie obchodzi Pan Adam Adamowicz, którego w ogóle nie znałem.
Mądry wrażliwy rozgarnięty18.01.2019, 17:18
Czyli jak by ktoś polał farba w przyszłości pomnik prezydenta Gdańska to tez będziesz to popierać ?
No to współczuje ci
do Madry wrażliwy rozgarnięty18.01.2019, 16:44
Nie zapominaj o polaniu czerwoną farbą pomnika ks. Jankowskiego. Przypomnieć ci z jakiego powodu do tego doszło?
Mądry wrażliwy rozgarnięty18.01.2019, 15:54
Uwaga :)
Policja aresztowała sprawcę odpowiedzialnego za oblanie czerwoną farbą pomnika św. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.
Wandal okazał być się POstępowcem startującym z list Koalicji Obywatelskiej, walczącym o wolność, równość, miłość, tolerancję, Europejczykiem :)
Pewnie PiS go popchnął do takiego zachowania
Albo prawica która od 3 lat rządzi tym krajem
Może to było wyrażenie jego emocji
Nie to na pewno jest spektakl artystyczny
W europejski sposób wyraził swój sprzeciw przeciwko tym złym katolom
@ do woza18.01.2019, 13:52
Owszem tu nie Korea. Mamy konstytucję, demokrację i wspólnotę zwaną Unią Europejska. W ostatnich trzech latach wszystkie te wartości zostały zaatakowane. Paweł zginął bo te wartości były mu bliskie . Dlatego w łączymy się z całym krajem pogrążonym w smutku i żałobie. Ty tego nie rozumiesz a ja nie zamierzam moralnie prostować ci kręgosłupa. Nie każdy musi być być mądry ,wrażliwy i rozgarnięty.
bądź dobrym człowiekiem18.01.2019, 13:07
Ilu katolików z Podhala pisze ziejące jadem komentarze? Ujawnijcie się bohaterzy.
do woza18.01.2019, 12:58
Do małpki @ logiki i czytania ze zrozumieniem to byś małpko nie zaliczył... To jeszcze raz żebyś zapalał . Twarde fakty i oskarżenia ws utopia "cudownego człowieka" "bohatera" i pewnie niedługo świętego - w waszych sterowanych niczym w Korei umysłach. Ale to NIE Korea tu wam zakłamanie rzeczywistości nie wyjdzie. Prawda o tym człowieku jest dostępna dla każdego kto ma IQ większe od małpy i ma dostęp do internetu.
to ja18.01.2019, 12:15
Nowotarżanie podobno dzisiaj do Was przyjeżdża KOD z gałązką oliwną ,zamiast o godz. 19-tej rozpocząć ciszą i zadumą żałobę narodową to znów zacznie się happening tak jak w Zakopanem z niedopalonymi wkładami do lampionów.Brak im jednak odwagi cywilnej przyznać się ,że to oni dzisiaj są organizatorami tej imprezy.Nawet na portalu ,,podhale 24.pl "i innych tego nie można doczytać.Czekam na to że się to zmieni.
@ do woza18.01.2019, 11:03
Korea w twoim pojęciu to bastion twojej prawdy i twoich faktów. Taki świat miał morderca Pawła i skrzywiona rzeczywistość popchnęła go do mordowania.
do woza18.01.2019, 10:31
koza, chłopczyku tu nie Korea , a jeśli dla ciebie prawda i fakty to "pastwienie się i obrzucanie błotem" to nasuwa się pytanie - kto takiego betona umysłowego wychował?
burak18.01.2019, 09:52
@ paranoja:
Chodzi tu o to, aby politycy przerzucili odpowiedzialność za atmosferę nienawiści którą całymi latami w mediach kreowali, z siebie na społeczeństwo. Parę lat temu sam szef polskiej dyplomacji krzyczał: dorżniemy watahy, non stop agresywnie promowano w mediach bardzo emocjonalny język nienawiści. Polscy politycy powinni teraz każdorazowo przed wejściem do studia TV zakładać wory pokutne i cały czas powtarzać "to jest nasza wina" i "przepraszamy was za to Polacy".
koza18.01.2019, 09:50
Do wszystkich ziejących jadem i pastwiących się nad osoba zamordowanego Prezydenta Gdańska. Obrzydzenie które w tej chwili czuję do waszych wypowiedzi nie da się porównać z niczym. Głupota która kasa wszystkich którzy się z wami nie zgadzają jest nie tylko przejawem waszych emocji ale efektem wychowawczym. Teraz kluczowe pytanie . Kto was tak wychował? Z jakiego środowiska wychodzą jednostki na tyle ułomne że nie potrafią uszanować śmierci? Pochylić się pomyśleć,pomilczeć?
Scyzoryk18.01.2019, 09:39
Rly, jakie przekonania polityczne? O czym Ty bredzisz? Zwisa mi z jakiej ten człowiek jest partii. Śmierć przykra sprawa i współczuję rodzinie, ale on sprzedał 'pół Gdańska' Nie mam zamiaru obchodzić tej żałoby tylko dlatego (bo tak uważam) że pojechał się pokazać. Nawet jeżeli był tam w najlepszych intencjach, to niech dadzą mu już spokój, a nie robią z goscia świętego. Cała ta tragedia robi się coraz bardziej komiczna. A Tobie Rly życzę wszystkiego najlepszego.
Paranoja do potęgi18.01.2019, 08:05
Pośmiertny kult jednostki. Młode pokolenie teraz widzi jak niewiele trzeba by stać się czymś na wzór Rosji Sowieckiej czy Korei Północnej. Wczoraj w "panoramie" słyszę, że człowiek który ujawniał złodziejskie przejmowanie kamienic w Warszawie został skazany przez sąd za zniesławienie jednej z takich "nowych właścicielek", pisząc o niej w internecie bardzo delikatnie. Była prezydent Warszawy, która odzyskiwanych kamienic nie chciała na powrót przyjmować do majątku miasta, czuje się podobno zagrożona, i ma otrzymać ochronę. To jest Polska p. prezydenta Dudy. Pan prezydent Duda zaskarża do TK ustawę IPN, bo nie precyzuje ona pojęcia "nacjonaliści ukraińscy i "Małopolska Wschodnia", za to dziękuje mu prezydent Ukrainy. By Polaków nie okradali bankowcy lichwiarze, by młodzi ludzie nie ginęli w "pokojach zagadek" , by nikt nie obrażał Polski - nazywając ją "dzikim krajem" it.d. - legislacyjnej aktywności prezydenta Dudy nie widzę.
Czego tak naprawdę "męczennikiem" ma zostać ś.p. P.Adamowicz?
Nie wiem.
XXX18.01.2019, 08:01
A jesc i pic tez niewolno bo zaloba w Gdansku do N.Targu tez mamy isc i oddac hold dzis o 19 juz sie niektorym nie w glowach ale i w d####ch poprzewracalo co sie na podhalu juz robi to jest chore.Proponuje zmiane miejca zamieszkania z podhala do Gdanska tym ktorym jest w gorach zle!
Nie obchodzący18.01.2019, 07:05
Witam
Racja to szopka. Żałoba to w Gdańsku .
Pozdrawiam
artur18.01.2019, 06:55
Jest wielu ludzi odrzuconych przez chorych nienawistnych samorządowców
z Podhala, przez ludzi własnych interesów. ONI nienawidzą ludzi. To przeciwności prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.
hmmm18.01.2019, 06:27
Rly uuuu... porównać człowieka uwikłanego w afery finansowe z ciążącymi na nim zarzutami prokuratorskimi, człowieka dzięki obojętności którego zmarł człowiek prowadzący głodówkę tylko dlatego że ten "wzór cnót"nie chciał się z nim spotkać - do bohaterów...no powiem ci grube tabsy bierzesz
juhas stasek18.01.2019, 06:26
eee to słabo!Ja bym skoki odwołał i wszystkim polecił ubrać się na czarno i głośno płakać!!
?18.01.2019, 06:22
Rly.... Ty lepiej poczytaj, doinformuj się jak bardzo "dobrym" człowiekiem był, a potem zredefiniuj sobie słowa "robił coś dobrego" bo chyba na innej planecie żyjesz.
abc18.01.2019, 06:20
zawiedziona, jesteś doskonałym tego przykładem. Po przecinku robimy odstęp.
podhalanka18.01.2019, 06:17
Te wpisy świadczą o poziomie wpisujących. Pan prezydent zasługuje na szacunek i na pamięć, bo miał odwagę szanować drugiego człowieka, miał odwagę pomagać, miał odwagę kochać ludzi, miał odwagę przeciwstawić się złemu traktowaniu słabszych. Czy Was byłoby stać na takie zachowania? Wam się wydaje, że macie rację. Postawa samorządowców i polityków w Polsce jest godna pochwały. Znali go i wiedzą, że zawsze był wielkim solidarnościowcem i wzorem do naśladowania, toteż chcą go godnie pożegnać. Wasza postawa zasmuca - z wami Polska nie odzyskałaby niepodległości.
ucho17.01.2019, 23:50
Wielu komentujących nie rozumie istoty tego mordu i piszą swoje durne przemyślenia.
I co z tego, że nie był z Podhala. Był z Polski, mojej Polski.
Był samorządowcem wybranym przez tych co mu zaufali i teraz składają mu hołd, należny hołd.
Paranoja17.01.2019, 22:49
Nie wiem co tym nagłaśnianiem śmierci chcą zyskać ale to już robi się do przesady nudne. Każdemu w rodzinie ktoś umiera na wszelaki sposób i jakoś nawet w mieście czy wsi nikt nie ogłasza żałoby dla całej społeczności tylko rodzinie. Zabity został prezydent nie państwa tylko Gdańska i niech tam obchodzą żałobę. Ostatnio zginęło 5 dziewczynek i jakoś całe państwo nie obchodziło żałoby.
mruwka17.01.2019, 22:28
Klub ADHD też będzie zamknięty czy odbędzie się tam impreza bez muzyki z powodu żałoby narodowej ???
Jkm17.01.2019, 21:54
@Alina-ktoś Cię zmusza żebyś mieszkała na Podhalu??? Jest pociąg Zakopane-Gdańsk więc jutro już możesz wyjechać..droga wolna..W Gdańsku możesz obchodzić żałobę nawet cały rok;)
Wszyscy kiedyś poumieramy-to jest pewne!17.01.2019, 21:52
No miał troszkę na sumieniu. Co ma wspólnego Pełowiec z Podhalem?Jestem sierotą, moi rodzice zmarli. Nikt nigdzie w mediach tego nie oplakiwał a skoro jesteśmy wszyscy równi to o co tyle szału że Prezydent Gdańska ***
szczery17.01.2019, 21:42
Tragedia się stała ale nie przesadzajmy.Znałem dwóch ludzi którzy pomagali innym,mieli rodziny i zgineli w młodym wieku i nikt żałoby narodowej nie wprowadził,może dlatego że byli z Podhala a nie Gdańska???Nie wyliczając ojców którzy zgineli na budowach żeby utrzymać rodzinę ... Oczywiście Ci nie są nic warci bo obywatel to bydło a urzędnik to świętość i wszystko im się należy... Smutny obraz Polski...
gość17.01.2019, 21:34
Żałoba bo zginął haniebnie. Nie życzę nikomu takiej śmierci w rodzinie
zawiedziona17.01.2019, 21:14
Czytając niektóre wpisy, tak sobie myślę,że jednak nie wszyscy powinni umieć pisać.
:-D17.01.2019, 20:28
Alina, czytelnik -droga wolna, tęczowa Warszawa was przyjmie.
Alina17.01.2019, 18:45
Jak czytam niektóre komentarze to jest mi wstyd że zamieszkałam na Podhalu.
czytelnik17.01.2019, 18:30
Wstyd dla Podhala jestem zazenowany ze bierzecie udzial w tej histerii dlatego pana wy co kochacie Jana Pawla ...
Rly17.01.2019, 18:30
Scyzoryk - oho, widzę że przekonania polityczne mocno. Widzisz, dla mnie niewazne, czy był z PO, czy z PiSu, czy z innej partii. Gość zginął robiąc coś dobrego, i nie ma większego znaczenia czy robił to że względów ideologicznych, czy na pokaz, jeżeli faktycznie ROBIŁ COŚ DOBREGO. Odpowiedź sobie na pytanie, czy ten człowiek bardzo różni się od innych, których uznają za bohaterów, idoli itd. A twoja obojętność jest zwyczajnie niesmaczna, spróbuj kiedyś być trochę bardziej emptatyczny. Wyjdzie to na zdrowie i Tobie, i Twojemu otoczeniu...
jac17.01.2019, 18:16
do ja:

A Ty nam oddasz pieniądze za bilety
LudzikUSA17.01.2019, 17:54
moj wpis nie pasuje prawda >
Amber ekspres17.01.2019, 17:30
Taki był wspaniały.
Scyzoryk17.01.2019, 16:53
Rly - zejdź na ziemię i otwórz oczy. Może niech ogłoszą go świętym. To byłby gest...
k17.01.2019, 16:51
Łączę się w bólu z rodziną i mieszkańcami gdańska i całym krajem pogrążonym w żałobie. Cześć jego pamięci!
Jessy17.01.2019, 16:44
A ja się pytam dlaczego nie ma dyskusji na temat odpowiedzialności organizatorów !!! Przecież ktoś ta imprezę organizował i był za nią odpowiedzialny acha bo to wosp :(
A jak by ten szaleniec zaczął dźgać niewinna młodzież to co wtedy ?
Dlaczego policja w Gdańsku nie prosi o udostępnienie nagrań z telefonów komórkowych żeby wyjaśnić sprawę ?
Byle do soboty17.01.2019, 16:13
Dobrze że impreza u szwagra jest w sobotę o 19:01.
Rly17.01.2019, 16:06
@com w czym widzisz problem? Nieistotne jakie masz poglądy, ta osoba była ważna dla Polski. Do tego fakt, że Adamowicz brał wtedy udział w akcji charytatywnej, robił coś dla innych ludzi sprawia, że to faktycznie jest tragedia. Powinieneś/powinnaś to uszanować, jak dla mnie ta żałoba to piękny gest i bardzo to pochwalam. Myśl o czymś więcej niż tylko o czubku swojego nosa...
Mieszkaniec17.01.2019, 16:03
To zdecydowana przesada. Był prezydentem Gdańska z Podhalem nie miał nic wspólnego.
Seb17.01.2019, 15:54
52 osoby zamarzły tej zimy. Kiedy będzie żałoba narodowa?
romek17.01.2019, 15:51
Zenada ,jak zabili Rosiaka w biurze poselskim to co było....a teraz nawet Zablokowali w interii dodawanie komentarzy...masakra popapranców
Lubię ich17.01.2019, 15:47
20 bedzie juz mozna muzyke grać na skoczni
człowiek taki jak TY17.01.2019, 15:43
Śmieszne to wszystko,jednym słowem przesada. Jak umierają ostatni żołnierze AK to żałoby nie ma a zasłużyli się dla kraju....Dziwny Naród
Yhh17.01.2019, 15:41
A co powiedza obcokrajowcy? Powiedzą, ze lyla bo niema muzyki skad oni maja to wiedziec moze na bilbordzie niech pisze,albo tymemanca powiadomic
Johny17.01.2019, 15:39
To w takim razie sluchawki na uszy, a nastepny dzien juz z muzyczką tak
Pawełek17.01.2019, 15:33
no chyba ich już po całości powaliło...
ja17.01.2019, 15:27
powinni skoki też odwołać .
com17.01.2019, 15:25
Już naprawdę czasem to wszystko przekracza progi głupoty. Był prezydentem GDAŃSKA a nie Polski. Dlaczego zatem żałoba narodowa? Żal człowieka ale już naprawdę się z tego robi szopkę.
obiektwyny17.01.2019, 15:16
tragedia - ok , ale to jest na wyrost ....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl