19.01.2019, 18:10 | czytano: 4010

Na Podhalu rusza kwalifikacja wojskowa. Rocznik 2000 do poboru

Arch. Podhale24.pl
Jak informuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu, 6 lutego ruszy kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu nowotarskiego. W tym roku do stawienia się przed komisją zobligowani są mężczyźni urodzeni w 2000 roku.
Na obszarze administrowanym przez WKU w Nowym Targu kwalifikacja wojskowa będzie prowadzona na terenie trzech powiatów:
- w powiecie nowotarskim od 6 lutego do 10 kwietnia 2019. w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu, ul. Szpitalnej 14
w Nowym Targu.

- w powiecie suskim od 4 marca do 29 marca 2019 r. w LO Nr 1 w Suchej Beskidzkiej, ul. Płk Tadeusza Semika 1.

- w powiecie tatrzańskim od 22 marca do 18 kwietnia 2019 r. w Nauczycielskim Centrum Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym w Zakopanem, ul. Ciągłówka 11.

Obowiązek ten dotyczy również mężczyzn, urodzonych w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynności służby wojskowej.

Przed komisją powinny stawić się także kobiety urodzone w latach 1995-2000, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub też uzyskają je w związku z kierunkiem studiów. 
Na kwalifikację wojskową w 2019 r. WKU zaprasza również ochotników, którzy ukończyli 18 lat i zamierzają ochotniczo podjąć się pełnienia służby wojskowej.

Szczegółowe informacje dla poborowych: TUTAJ.

oprac. r/ WKU Nowy Targ
zobacz także
komentarze
burak23.01.2019, 20:37
@ Wierny sojusznik:
Nie opłaca się w Europie być sojusznikiem Ameryki. Zresztą w ogóle nie opłaca się być sojusznikiem Anglosasów, gdyż oni mają wieczne interesy, a nie wieczne sojusze, i słabszego od siebie sojusznika (w przypadku Polski dużo słabszego, nie ten rząd wielkości po prostu) zdradzają przy pierwszej nadarzającej się okazji. Obecnym przykładem takiej zdrady mogą być Kurdowie, którzy zawierzyli Amerykanom, a oni teraz ich sprzedali żywcem. Zawierzył im Irak, zawierzyła Libia - na jakiej podstawie uważasz że Polska miałaby być dla nich inna? Czy mamy być sojusznikiem żeby dać im teren w centrum Europy żeby oni tu postawili sobie konia trojańskiego przeciwko Rosji, a nas żeby potraktowali jako żywe tarcze w tej upiornej konfrontacji?
A najlepiej intencje tego supermocarstwa na glinianych nogach wobec Polski widać po tym jak wciąż, a trwa to już kilkanaście lat, nie znieśli dla Polaków wiz.
Na koniec: a któż to taki wielki był Piłsudski, bo cudu nad Wisłą dokonał generał Rozwadowski, po tym jak Piłsudski w przededniu bitwy zwiał i miał myśli samobójcze, może w czasie tej ważnej bitwy był w Puławach, nie wiem, ale historycy są zgodni, że na polu bitwy nie było go na pewno.
Wierny sojusznik23.01.2019, 17:43
Oj, "burak","burak". Widać mało ironiczny był mój wpis. Sojusznikiem jednak zawsze być możemy i byliśmy. Pytanie jest jednak takie, czy we właściwej sprawie i czy w interesie Polski? Co do tego mam właśnie wątpliwości. Piłsudski mawiał: "Polska jest jak ta k. która daje d. raz temu a raz temu" .
burak23.01.2019, 16:12
@ Wierny sojusznik:
Czy Ty słyszałeś kiedyś coś o geopolityce? Jak mała, bez własnej gospodarki, Polska ma w ogóle czelność uzurpować sobie prawo do stawania na równej stopie z głównymi graczami na świecie? Jaki sojusznik Ameryki? Za małym pyłkiem w polityce światowej jesteśmy abyśmy mogli się nazywać sojusznikami.
Wierny sojusznik22.01.2019, 06:33
Dać karabin i na żydowską wojnę do Iranu "bronić Rzeczypospolitej"
fred20.01.2019, 05:52
Brac kazdego młodego niech poczują co to jest życie,a nie tylko zabawy i dopalacze i trawki tak każdego na 12 miesięcy .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl