20.01.2019, 12:32 | czytano: 2115

Czarny Dunajec czeka na narciarzy

zdj. UG Czarny Dunajec
Gmina Czarny Dunajec zaprasza na nowo przygotowane trasy biegowe przebiegające po Szlaku wokół Tatr oraz łączących się z nim pętlach. "Tegoroczna zima obfitująca w opady śniegu pozwoliła po raz pierwszy na zimowe wykorzystanie Szlaku, powstały malownicze trasy biegówkowe, w tym również w terenach leśnych" - namawia Urząd Gminy.
Trasy przebiegają od Czarnego Dunajca do Podczerwonego, trwają pracę nad połączeniem ich z Chochołowem (rejon mostu przy Remizie). Łącznie do dyspozycji będzie ponad 20 km tras.
"Mamy nadzieję, że trasy uda się utrzymać jak najdłużej i będą służyć mieszkańcom i turystom. Ze względu na znaczną długość i duży obszar, na którym urządzono trasy, istnieje ryzyko okresowego pogarszania się warunków na trasach (po intensywnych opadach, na skutek użytkowania przez inne pojazdy, skutery). Za wszelkie niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość" - czytamy w komunikacie.


Biegówkowe szlaki w porozumieniu i na zlecenie gminy Czarny Dunajec przygotowała spółka Chochołowskie Termy.

Oto link do mapki tras wraz z zaznaczonymi punktami pozwalającymi na zaparkowanie samochodu - kliknij.

opr.s/
komentarze
Małgorzata Morawska26.01.2019, 14:33
Wspaniale przygotowane trasy, prowadzą przez urokliwe pola i laski, z trasy pomiędzy Chocholowem a Podczerwonem widok na najpiękniejszą chyba panoramę Tatr. Niewielu biegaczy. Podziękowania dla gminy Czarny Dunajec za tę inicjatywę. Można dluugo biegać, ale trasy łatwe, prawie cały czas po równym. Trasy dla każdego. Polecam
Zobacz pełną wersję podhale24.pl