05.02.2019, 08:57 | czytano: 673

Wieczór w Czerwonym Dworze

"Na trasach alpejskich i scenach operowych" - to tytuł spotkania, jakie miało miejsce w Czerwonym Dworze w 10. rocznicę śmierci Andrzeja Bachledy-Curusia. Polskiego narciarza i śpiewaka operowego wspominał syn, Andrzej Bachleda-Curuś jr.
Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań za podarowanie przez Andrzeja Bachledę-Curusia fortepianu do Czerwonego Dworu. Darczyńca w ramach podziękowań otrzymał od Urzędu Miasta ciupagę z stali damasceńskiej.
Po wspomnieniach o bohaterze wieczoru w części artystycznej na podarowanym fortepianie zagrała Anna Guja, a na gitarze wnuk, Andrzej Bachleda-Curuś III.

pk/zdj. Piotr Korczak
komentarze
Inka05.02.2019, 14:00
szkoda regionalnego przedszkola które było wyjątkowe. Na takie imprezy może służyć Koliba, Atma ,u Wnuka i wiele innych miejsc w Zakopanem. Zabrali dzieciom piękny budynek z dużym ogrodem
Majka05.02.2019, 11:06
Pamiętam moje dzieci chodziły do tego przedszkola . Jedyne przedszkole regionalne w mieśćie. Szkoda ,że nadal nie służy dzieciom. Na takie koncerty i występy było wiecej miejsc w np: u Wnuka, Atma ,Koliba lub na Kościuszki tam gdzie odbywają posiady góralskie. Zabraliście takie fajne miejsce dzieciom
Zobacz pełną wersję podhale24.pl