10.02.2019, 20:21 | czytano: 3635

I Nowotarskie Ptakoliczenie (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Uczestnicy akcji, uzbrojeni w lornetki i notatniki ruszyli w niedzielę w miasto, w poszukiwanie ptaków. Spacer, będący jednocześnie przyjemnością i edukacją zorganizował miłośnik przyrody - Daniel Urbaniak.
Najmłodsi z zapałem wypatrywali pierzastych mieszkańców okolicznych drzew i pilnowali, by ci nieco starsi uczestnicy spaceru skrupulatnie notowali liczone gatunków ptaków.
Daniel Urbaniak podczas blisko dwugodzinnej przechadzki po nowotarskim parku i zakątkach miasta, opowiadał o poszczególnych ptakach, jakie można spotkać w tym czasie w mieście. To m. in. sikorki, gołębie, kwiczoły, a także dzięcioły. Organizator Ptakoliczenia przypominał czym najlepiej dokarmiać zimą ptaki, jaki powinien być prawidłowy karmnik, a także jak nieść pomoc rannym zwierzętom.

Nie sposób nie zauważyć było na jednej alejce pozostałości po obiedzie myszołowa.

Kolejny spacer planowany jest na pierwszą niedzielę marca. Tym razem trasa powiedzie ścieżką rowerową po lesie obok torów kolejowych.

tekst i zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jaga212.02.2019, 18:43
@marylka. Na blokowiskach jeszcze trochę drzew zostało , cala Szaflarska wycięta na Równi też i wiele innych . Jest taki pęd do wycinania że będą szukać drzewek tak jak tych ptaków
marylka jagoda11.02.2019, 20:44
Zauważam coraz więcej sów bytujących w mieście, w ostatnich latach na blokowiskach się one wręcz rozpanoszyły i wiosennymi/letnimi nocami nieraz je słychać :-)
uczestnik10.02.2019, 21:45
świetne wydarzenie, pan Daniel rewelacyjny - ciekawa lekcja przyrody :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl