12.02.2019, 16:17 | czytano: 6279

Alpejski Bal Chatki (zdjęcia)

W Browarze Zadyma w Szaflarach zagościł Alpejski Karnawał. Tym razem stowarzyszenie "Chatka" zaprosiło swoich przyjaciół na bawarską biesiadę.
Serwowane było m.in. austriackie grzane wino, włoski aperol, gorąca szwajcarska czekolada oraz specjały kuchni bawarskiej i alpejskiej. Deser zrobiony przez Maćka Spectrę Koźlakowskiego i Mikołaja Reya, zostanie zapamiętany na długo, a piwo warzone w Browarze Zadyma w pełni zaspokoiło potrzeby koneserów. Szefowa kuchni Krystyna zabrała wszystkich w alpejską kulinarną podróż.
A goście, takie rewelacyjne przygotowali stylizacje i stworzyli tak wyjątkową atmosferę, że organizatorzy jeszcze przez kilka tygodni nie dojdą do siebie z wrażenia. Skoczni Bawarczycy opanowali Zadymę, a DJ Janush zatrzymał ich na parkiecie do rana. Przyjaciele Chatki mają ogromne poczucie humoru, kreatywność i wielkie serca. Chatkowe tematyczne imprezy na stałe wpisały się w karnawałowy kalendarz na Podhalu i chyba są lubiane.

W tym roku udało się zebrać 20000 zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę, by wszystkie osoby niepełnosprawne intelektualnie od maluchów po osoby dorosłe po 25 roku życia, mogły znaleźć w Chatce swoje miejsce.

Chatka w tym roku obchodzi swoje 30 - lecie. Jest to jedna z najstarszych na Podhalu organizacji pozarządowych. Przypominamy o możliwości przekazywania 1%. Warto wspierać lokalne organizacje, bo mogą realnie pomagać w swoim regionie, a my możemy korzystać z ich pomocy. Organizacje Pożytku Publicznego pomagają tam, gdzie brakuje wsparcia od instytucji państwowych.

Fundacja dla Chatki i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną- Koło w Nowym Targu „ Chatka”, składa ogromne podziękowania Browarowi Zadyma za gościnę, wszystkim sponsorom za vouchery i prezenty,, a Gościom za fantastyczną zabawę, stylizacje i hojność. Do zobaczenia za rok :)
Lista sponsorów i partnerów (kolejność przypadkowa):

Grand Hotel Stamary
Hotel Skalny Zakopane
Castorama Nowy Targ
WOJAS
Travelplanet.pl
Zadyma Browar
American Dreams health & beauty
Hotel Bania
Stylove Fashion
Medical Clinic Podhale
Jadłomania
Fitness Factory
WS Style Wierzbicki&Schmidt Nowy Targ
Wypożyczalnia U Olimpijczyka
Galeria kwiatów Camelia Ewa Sroka
Fanaberie
Lotnik
Hola Cuba
Ba-Bski Design
Łukasz Malinowski
Aleksandra Malinowska
Sfinks Fitnes Club
Piekarnia Trzcińscy sp.j
Fotobudka Profilówka
Wytwórnia Wyobraźni
Filmowi
Dj Janush

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
zobacz także
komentarze
miescon28.01.2020, 23:33
Brawo ludziska!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl