22.02.2019, 12:00 | czytano: 838

Konkurs Góralskiego Wiersza Patriotycznego 2019

W Szkole Podstawowej w Chochołowie odbył się Konkurs Recytatorskiego Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego, wydarzenie towarzyszące obchodom 173. rocznicy Powstania Chochołowskiego.
Krótki zarys historyczny Powstania Chochołowskiego przybliżył dyrektor Szkoły Podstawowej w Chochołowie Stanisław Chowaniec. Na uroczystość licznie przybyli dyrektorzy szkół z terenu gminy Czarny Dunajec oraz przedstawiciele gminy Kościelisko.
Organizatorem konkursu byli Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz Szkoła Podstawowa w Chochołowie.

Protokół Konkursu Recytatorskiego Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego


Jury w składzie: Małgorzata Karpiel-Bzdyk, Maria Garbaruk, Anna Trebunia-Wyrostek po przesłuchaniu 76 uczestników przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA LITERACKA

Grupa I - kl. 0-III

I m. – Amelia Domagała, SP nr 1 Ciche
II m. – Natalia Miętus, SP nr 3 Ciche
Emilia Szczechowicz, ZP Chochołów
III m. – Anna Jędraszczak, SP Podszkle

Wyróżnienia specjalne dla przedszkolaków:
Wiktoria Liszka SP nr 2 Ciche,
Aneta Barnaś – Przedszkole SPSK Czerwienne,

Grupa II - kl. IV-VI

I m. – Dominika Bielańska, SP Czarny Dunajec
Edyta Strama, SP Podczerwone
II m. – Roksana Banaś, SP Ratułów
Julia Małysa, SP Piekielnik
III m. – Zuzanna Mateja, SP Odrowąż

Wyróżnienia:
Weronika Styrczula, SP nr 2 Ciche
Weronika Knapczyk, SP nr 1 Ciche

Grupa III - kl. VII, VIII, Gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe

I m. – Agnieszka Carolea, LO SPSK Czarny Dunajec
II m. – Maja Starostka, SP Czarny Dunajec
III m. – Katarzyna Lenart, SP Załuczne

Wyróżnienie:
Martyna Hosaniak, SP Podszkle,
Karolina Łowisz, KSP SPSK Czerwienne
KATEGORIA GWAROWA

Grupa I - kl. 0-III

I m. – Adrian Mrugała, SP nr 3 Ciche
II m. – Jakub Tylka, SP Chochołów
Anna Piczóra, SP nr 2 Ciche
III m. – Dominika Tylka, SP Ratułów

Wyróżnienie:
Bartłomiej Jasionek, SP Chochołów

Wyróżnienia specjalne dla przedszkolaków:
Natalia Strama, SP Podczerwone
Zofia Kiernia, Przedszkole Samorządowe Czarny Dunajec
Izabela Zahora, Przedszkole Samorządowe Czarny Dunajec
Nikola Sproch, ZP Podszkle
Wioletta Łacek-Stoch, Przedszkole SPSK Czerwienne

Grupa II - kl. IV-VI

I m. – Wiktoria Bazińska, ZP Chochołów
Katarzyna Krzeptowska, SP Kościelisko
II m. – Marcin Bobak, SP Chochołów
Katarzyna Sobczyk, SP Kościelisko
III m. – Kazimierz Michniak, SP Chochołów

Wyróżnienie:
Anita Kusper, SP Podszkle
Alicja Michniak, SP Podczerwone

Grupa III - kl. VII, VIII, Gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe

I m. – Małgorzata Styrczula – ZP Chochołów
II m. – Krystian Mrugała, SP nr 2 Ciche
III m. – Aneta Zając, SP Załuczne

Wyróżnienie:
Paulina Bielańska, SP Załuczne,
Julia Putlak, SP Podszkle,
Michał Dusza, SP Załuczne

Komisja pragnie podkreślić wysoki poziom konkursu oraz liczny udział najmłodszych uczestników, ma pewne uwagi do pojedynczych przypadków interpretacji, które odznaczały się przesadnym, manierystycznym patetyzmem, jak również nielicznych wyjątków niedostosowania stroju do okazji i niedbałości w uczesaniu. Członkowie Komisji dziękują Szkole Podstawowej w Chochołowie – gospodarzom miejsca konkursu za przygotowanie pięknej scenografii oraz wszystkim opiekunom i nauczycielom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do uczestnictwa w konkursie.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl