24.02.2019, 22:05 | czytano: 2895

Puchar Prezesa Związku Podhalan dla oddziału Łopuszna (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W tradycyjnych zawodach narciarskich o Puchar Przechodni Związku Podhalan wystartowało blisko stu zawodników. Puchar trafił do oddziału ZP w Łopusznej.
Cechą rozpoznawalną zawodów jest start w elementach stroju góralskiego. W tym roku na Zadziale swoich sił próbował Kanadyjczyk.
Zwycięska Łopuszna wystawiła największą liczbę zawodników. Drugie miejsce zajął oddział Spytkowice, trzecie - Nowy Targ. Najlepszy czas uzyskali Agata Smarduch i Przemysław Hornik - oboje z oddziału ZP w Łopusznej.

Zawodników podzielono na sześć grup wiekowych i kategorię kobiet i mężczyzn. W poszczególnych grupach zwyciężyli: Ludwika Marczułajtis z Poronina, Zofia Rumińska z Poronina, Ewa Udziela - niezrzeszona, Stanisława Trebunia Staszel - oddział Nowy Targ, Katarzyna Pierwoła - Nowy Targ i Agata Smarduch - oddział w Łopusznej. Wśród mężczyzn: Zbigniew Wójciak oddział Rabka-Zdrój, Andrzej Kaczmarczyk z Poronina, Paweł Staszel oddział Nowy Targ, Tadeusz Głodkiewocz oddział Nowy Targ, Przemysław Hornik oddział Łopuszna oraz Szymon Trybuła z oddziału Spytkowice.

W zawodach wzięły udział oddziały i koła Związku Podhalan z Łopusznej, Spytkowic, Ochotnicy Górnej, Nowego Targu, Rabki, Żywca, Poronina, Łącka, Harklowej.

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl