31.03.2019, 13:13 | czytano: 2262

Małe zainteresowanie dotacjami na docieplenie kościołów i domów parafialnych

Jedynie dwóch proboszczów na terenie gminy Poronin wydaje się być zainteresowanymi możliwością otrzymania dotacji na docieplenie swoich kościołów i plebanii.
Na ostatnim spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Gminy z firmą doradczą – DoEko, która specjalizuje się w pozyskiwaniu funduszy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na siedem działających na terenie Poronina parafii pojawiła się jedynie dwójka księży, z Wiktorówek i Małego Cichego.
- Nabór do programu dotyczącego parafii rozpocząć się ma w kwietniu – mówi Anita Żegleń, wójt gminy Poronin. – Spotkanie z firmą doradczą, która wykonuje te usługi na zlecenie gminy miało przynieść odpowiedzi na zasadnicze pytania dotyczące chociażby wykonania audytu energetycznego, który jest niezbędny w momencie starania się o dotacje.
Zainteresowane parafie mogłyby otrzymać pieniądze na termomodernizację nie tylko samych świątyń, ale również domów parafialnych. Dzięki wsparciu zewnętrznemu mogłyby zostać nie tylko docieplone same fasady świątyń i plebani, ale również wymieniona mogłaby być stolarka okienna i ocieplone poddasza.

Po frekwencji na spotkaniu z ekodoradcami widać, że jedynie dwóch proboszczów jest zainteresowana wsparciem finansowym na docieplenie swoich świątyń i plebanii.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
zez31.03.2019, 15:54
Państwo nie poqwi nno dotować kościołów i domów parafialnych
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl