03.04.2019, 11:00 | czytano: 2395

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Obchody, które odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu.
Rozpoczęła je prezentacja multimedialna "Autyzm - akceptacja’’, którą uczestnicy obchodów obejrzeli na sali widowiskowej. Jej zwieńczeniem był film "Nie jesteśmy kosmitami’’, w którym zagrali uczniowie z ASD.
Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie SOS-W: grupa regionalna Milusioki wraz z wokalistką Aleksandrą Chlipałą, grupa taneczna Pieguski, grupy taneczno-wokalne Sylaba-bis i Wirujące obcasy, grupa teatralna Iskra, solistka Klaudia Niemiec oraz gościnnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwiennem.

Następnie na scenę zaproszono uczestników i zwycięzców II edycji Konkursu Plastyczno - Fotograficznego pod hasłem hasłem "Wszystko na niebiesko". Niebieski, dodajmy, to kolor obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli przed MOK, by wypuścić do nieba niebieskie balony.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci: fotobudka, nauka puszczania dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy, warsztaty robienia warkoczyków, zabawy z chustą animacyjną, niebieska wata cukrowa, malowanie kredą.
Na zakończenie odbyły się zajęcia sensoryczne, teatroterapii oraz alternatywnej i wspomagającej komunikacji, a po południu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęły się warsztaty.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
pustak05.04.2019, 18:22
Piękna impreza. Natomiast czy my w Polsce w ogóle coś robimy aby zapobiec nadciągającej do Polski fali tsunami autyzmu? Za 15 lat co trzecie dziecko w Polsce będzie auystyczne jeśli nic nie zrobimy. Główni winowajcy to szczepionki skojarzeniowe dla niemowląt tuż po urodzeniu, GMO, glifosat, smog, ostre niedobory witminy D, nadmiar cukru, niedobory magnezu, selenu, jodu, itd.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl