08.04.2019, 18:00 | czytano: 742

Eliminacje powiatowe turnieju "Młodzież zapobiega pożarom" (zdjęcia)

W Komendzie Powiatowej Państwowe Straży Pożarnej w Zakopanem odbyła się XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.
Celem turnieju była m. in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tematyki związanej z ochroną przeciwpożarową a także kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Uczestników powitali: Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem bryg. Grzegorz Worwa, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zakopanem dh Adam Tracz oraz funkcjonariusze komendy.
W turnieju wzięło udział 51 uczniów reprezentujących wszystkie gminy z terenu powiatu.Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań. Uczestniczy, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu zakwalifikowali się do etapu ustnego turnieju. Rozstrzygająca część finałowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

W I grupie wiekowej:

I miejsce – Franciszek Sarna
II miejsce – Marek Gruszka
III miejsce – Maria Gut-Misiaga

W II grupie wiekowej:

I miejsce – Jan Węgrzyniak
II miejsce – Wiktoria Hamrol
III miejsce – Zuzanna Złoza
W III grupie wiekowej:

I miejsce – Paweł Budz
II miejsce – Zuzanna Zych
III miejsce – Wojciech Rysula

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych reprezentować będą powiat tatrzański na eliminacjach wojewódzkich OWTP, które odbędą się 27 kwietnia.

Źródło: KP PSP Zakoapne, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl