17.05.2019, 18:24 | czytano: 2301

Sukces ratowników policyjnych z Zakopanego

Fot. KPP Zakopane / Facebook
Zakopiańscy policjanci zajęli drugie miejsce w zawodach ratowników policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Jak co roku Szkoła Policji w Słupsku organizuje ogólnopolskie zawody ratowników policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje do tego konkursu, w których uczestniczyło 21 załóg policyjnych z naszego garnizonu. Tatrzańskich policjantów reprezentowali sierżant sztabowy Łukasz Lipkowski oraz sierżant Maciej Gąsienica-Fronek. Policjanci rywalizowali w dwóch konkurencjach - teście wiedzy i przeprowadzeniu interwencji połączonej z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ostatecznie ich wiedza i umiejętności pozwoliły na zajęcie dobrego drugiego miejsca w eliminacjach wojewódzkich.
- Wysoki poziom umiejętności policjantów biorących udział w eliminacjach już nie raz mogli docenić mieszkańcy powiatu tatrzańskiego podczas podejmowanych przez nich interwencji, w których skutecznie ratowali ludzkie zdrowie i życie - podkreśla asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
komentarze
góral NT17.05.2019, 19:00
Brawo WY.
Policja z takimi umiejętnościami to skarb.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl