18.05.2019, 12:24 | czytano: 2418

Zakończenie rozgrywek Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Unihokeja

Wczorajszego wieczoru odbył się finał PALU w sezonie 2018/19. Była to już III edycja rozgrywek organizowanych przez Stowarzyszenie Podhalańska Amatorska Liga Unihokeja.
W tym sezonie w lidze zagrało sześć drużyn, pięć grających już w poprzednich latach i jedna nowa. Na parkiecie pod czas trwania sezonu spotkało się blisko stu zawodników z Nowego Targu i okolic, w różnym przedziale wiekowym.

Z trzech zaplanowanych na piątkowy wieczór spotkań, rozegrane zostały tylko dwa o III i I miejsce. W pierwszym meczu swoje kije skrzyżowały drużyny Wilków i Dzikich Kojotów. Konfrontacja tych dwóch drużyn okazała się bardzo wyrównana. W pierwszych minutach wydawało się, że inicjatywę w meczu przejmą Wilki, gdyż jako pierwsi zdobyli dwie bramki, ale bardzo szybko okazało się, że Kojoty tanio skóry nie oddadzą. Po doprowadzeniu do wyrównania przez Kojoty dalsza część była już wymianą ciosów. Rozstrzygnięcie nie zapadło w regulaminowym czasie a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna Wilków.
Wilki – Dzikie Kojoty 7:6 k. (3-3; 2-2; 2-1k.)
Bramki zdobywali:
Wilki: Kwak 5, Handzel 2,
Dzikie Kojoty: Bryniarski 2, Bierówka, Zubek, Cyrwus, Waligórski

W najważniejszym meczu tego wieczoru, który miał zadecydować o zdobyciu mistrzostwa, spotkały się ponownie drużyny z Akademii Aktywności Ruchowej oraz Galacticos. Dla AAR był to już trzeci mecz finałowy a dla Galacticos drugi. Mecz zapowiadał się na niezłe widowisko, gdyż w obydwu drużynach grają doświadczeni zawodnicy. Faworytem po rundzie zasadniczej byli Galacticos, ale mimo dobrego początku i przewagi dwóch bramek, nie udało im się utrzymać prowadzenia do końca pierwszej połowy. Druga połowa należała już zdecydowanie do obrońcy tytułu z poprzednich sezonów. Doświadczenie i spokój na boisku po raz trzeci dało AAR tytuł mistrzowski.

Galacticos – Akademia Aktywności Ruchowej 5:9 (3-4; 2-5)
Bramki zdobywali:
Galacticos: Bocheński 2, Jarząbek, Kwaśnica, Hamrol
AAR: Kos 6, Gaj, Półtorak, Kalata


mat. prasowy organizatora, zdj. Krzysztof Garbacz
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl