03.06.2019, 15:13 | czytano: 1309

W Czarnym Dunajcu powstał Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP

W Urzędzie Gminy w Czarnym Dunajcu powstał Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP. Punkt czynny jest w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek od 8:00 – 18:00, wtorek - piątek od 7.30 do 15.30 na parterze, Dziennik Podawczy, pokój nr 11 lub 2 piętro pokój 43 Informatyk.
Profil Zaufany ePUAP jest bezpłatnym odpowiednikiem bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym, dzięki któremu obywatel może załatwiać sprawy administracyjne drogą elektroniczną.
Aby utworzyć, a następnie potwierdzić Profil Zaufany, w pierwszej kolejności osoba zainteresowana musi:

- założyć konto użytkownika na ePUAP pod adresem epuap.gov.pl
- zalogować się na posiadane konto na ePUAP, a następnie korzystając z udostępnionej na ePUAP usługi elektronicznej (w zakładce: moje konto/moje profile zaufane/ złóż wniosek) wypełnić oraz wysłać „wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego ePUAP”
- w terminie 14 dni zgłosić się, z ważnym dowodem osobistym albo paszportem, do wybranego przez siebie Punktu Potwierdzającego w celu potwierdzenia tożsamości i Profilu Zaufanego.

Uwaga:Jeżeli w okresie 14 dni od daty złożenia wniosku osoba wnioskująca nie zgłosi się w celu potwierdzenia Profilu Zaufanego, wniosek taki uważa się za wycofany.

Źródło: UG Czarny Dunajec, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Fan politycznej propagandy03.06.2019, 18:02
Żeby założyć profil zaufany wcale nie trzeba tego robić w urzędzie. Większość banków z kontem internetowym ma możliwość potwierdzenia Profilu Zaufanego na podstawie wniosku dokonane przez zewnętrzną instytucję potwierdzającą profile zaufane.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl