18.06.2019, 11:50 | czytano: 3186

Pomóżmy pogorzelcom z Podczerwonego w odbudowie domu

Fot. Michał Adamowski
W niedzielne popołudnie nad Podczerwonem (gmina Czarny Dunajec) przeszła burza, w wyniku której doszło do pożaru budynku mieszkalno – gospodarczego. Dach nad głową straciło osiem osób, w tym trójka dzieci. Przebywają w tym momencie u rodziny.
Spaliły się pomieszczenia gospodarcze, piętro i poddasze części mieszkalnej. Uszkodzony został także dach.
Dom nie nadaje się w tym momencie do ponownego zamieszkania. Niestety odbudowa budynku pochłonie wiele środków, dlatego rodzina i znajomi poszkodowanych zwracają się z prośbą o pomoc. Na początek najpotrzebniejsze są materiały budowlane, a także pomoc fizyczna w odbudowie. Potrzebne są m.in. deski, folie na dach, gwoździe, śruby, wkręty, blacha na dach, pustaki, okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, a także materiały do ocieplenia budynku. Następnie będą potrzebne materiały do wykończenia wnętrz – panele, rigipsy, wełna , farby, szpachle itd.
Zanim jednak dom zostanie odbudowany należy uszkodzone fragmenty rozebrać i wywieźć. W związku z tym potrzebna jet pomoc w tej kwestii.

W imieniu poszkodowanych i ich bliskich zwracamy się o pomoc, przekazując niezbędne materiały. Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 783221082. Pamiętajmy – dobro zawsze powraca.

Już niebawem w Podczerwonem zostanie zorganizowana także zbiórka finansowa. Szczegółowe informacje wkrótce.

W pomoc poszkodowanym zaangażowali się mieszkańcy Podczerwonego i sąsiednich miejscowości, a także strażacy z sąsiedniej Koniówki, którzy na wtorek 18.06.2019 r. zaplanowali w swojej miejscowości zbiórkę desek.
Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy także do pomocy finansowej. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Majowe Granie na nr rachunku 25 1020 3466 0000 9202 0096 3884 z dopiskiem „dla Pogorzelców z Podczerwonego”.

Wszyscy poszkodowani i ich rodzina dziękują za każdą okazaną pomoc.

Goral.info, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl