30.06.2019, 11:12 | czytano: 3208

Od 2 lipca zamknięte będzie skrzyżowanie na Bystrem

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Urząd Miasta informuje, że od 2 lipca do końca sierpnia br. wjazd na skrzyżowanie na Bystrem przy budynku Imperial z ulic Droga na Bystre i Droga na Antałówkę będzie zamknięty. Utrudnienia związane z budową ronda potrwają do października 2019r.
Przebudowę skrzyżowania ul. Droga na Bystre - Droga do Olczy – Karłowicza prowadzi firma Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Inwestycja ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa w ruchu pieszym i samochodowym oraz płynności ruchu. Prócz ronda, przebudowana zostanie też infrastruktura podziemna.
Wartość robót budowlanych przekracza 5,5 mln zł brutto. "Na ich wykonanie uzyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50%. Termin rozpoczęcia oraz zakończenia prac ściśle związany jest z procedurą otrzymania oraz rozliczenia dofinansowania" - przypomina Urząd Miasta i zaleca objazdy:

"Aby uniknąć korków spowodowanych dużym natężeniem ruchu w południowej części miasta, kierowcom chcącym dojechać w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i Morskiego Oka zalecamy korzystanie z objazdu przez Poronin. Zalecany objazd w kierunku Cyrhli i Jaszczurówki: ul. Koziniec (obok stacji Shell), ul. Bulwary Słowackiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Droga do Olczy i ul. Oswalda Balzera. Komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zmian, a organizacja ruchu dostosowywana będzie do postępu prac."

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Andrzej30.06.2019, 23:22
powinni zacząć od początku maja i na 3 zmiany. Już byłoby skończone . Przy wjeździe do Zakopanego mały mostek też niedawno zaczęli remontować.I oczywiście też na 1 zmianę. Precz z takimi remontami
Obiektywny30.06.2019, 17:36
Trzeba mieć nie po kolei aby na całe wakacje zamknąć to skrzyżowanie.
maciek o.30.06.2019, 12:17
...."nobel" się należy za zaplanowanie prac dokładnie na początek wakacji......ale po namyśle uważam ,że "nobel" to zdecydowanie za skromna nagroda
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl