01.07.2019, 16:00 | czytano: 1790

X Frydman Triathlon

Fot. Michał Adamowski
Po raz dziesiąty Frydman gościł wielu wspaniałych triathlonistów z całej Polski. Miłym akcentem były wręczenie oznaczeń Polskiego Komitetu Olimpijskiego za promowanie tej dyscypliny sportu.
Zawody odbywały się na dwóch dystansach: SPRINTERSKIM – 0,75km pływania, 20km rowerem i 5km biegu – doskonale nadającym się dla początkujących osób, które chcą sprawdzić się w wodzie, „powietrzu” i na lądzie; oraz
OLIMPIJSKIM – 1,5km pływania, 40km roweru i 10km biegu- dla tych co już przełamali strach, poczuli smak rywalizacji i wole walki. I mają ”troszkę” kondycji.
Start z wody miał miejsce na Jeziorze Czorsztyńskim – przystań we Frydmanie. Potem zawodnicy pedałowali rowerem po drogach polskiego Spisza, a na koniec biegali po Frydmanie.

Meta była na boisku sportowym. Tu na zawodników czekał kolekcjonerski medal z serii zabytki Spisza oraz regionalny posiłek. Dekoracja zwycięzców była połączona z Festynem Rodzinnym. Miłym zaskoczeniem z okazji jubileuszu było odznaczenie przez Polski Komitet Olimpijski wszystkich tych, którzy przyczyniają się do promowania triathlonu (jakby nie było dyscypliny olimpijskiej) w naszym regionie i nie tyko. Odznaki PKOL wręczał Czesław Fluder, znany komentator sportowy i członek komisji PKOL. Otrzymali je Wójt Gminy Łapsze Niżne- Jakub Jamróz, Prezes ZEW Niedzica S.A. – Leszek Bajorek, sołtys Frydmana- Józef Barnasz, radny Gminy Łapsze Niżne – Tomasz Markowicz, ekipa Sport-Timing-na czele z Krzysztofem Gąsienicą, Sędzia PZTri - Jacek Hazy oraz Anna i Lucjan Habieda z Fundacji Frydman Triathlon.

Fundacja Frydman Triathlon, r/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl