08.07.2019, 12:02 | czytano: 1017

Gospel w Pieninach (zdjęcia)

W sobotę 6 lipca odbył się drugi koncert w ramach szczawnickiego festiwalu Muzyka nad Zdrojami. W kościele parafialnym pw. św. Wojciecha odbył się koncert muzyki gospel.
Licznie przybyła do szczawnickiej świątyni publiczność była uraczona występem Manchester Inspirational Voices z Wielkiej Brytanii prowadzonego przez wspaniałego Wayne'a Ellingtona, który porwał i chór, i setki słuchaczy do pełnej temperamentu i żywiołu muzyki gospel. Wszystkim udzielił się zapał Brytyjczyków - cały kościół brzmiał muzyką, śpiewem, tańcem! Koncert prawie nie miał końca, a bis był już całkowicie zgrany z publicznością.
Kolejny występ w ramach festiwalu Muzyka nad Zdrojami odbędzie się za dwa tygodnie 21 lipca w Dworku Gościnnym. W koncercie pt: „Z harfą w ogrodzie” wystąpi sopranistka Katarzyna Wiwer i harfistka Agnieszka Kaczmarek-Bialic.

JD/Organizatorzy
zobacz także
komentarze
xyz09.07.2019, 18:32
do Ferdek

Kiepskie te twoje przemyślenia. Najpierw sprawć co znaczy słowo profanacja. Już św. Augustyn powiedział że kto śpiewa to dwa razy się modli. Gospel jest muzyką chrześcijańską więc kościół jest jej miejscem. Śpiewając wychwalamy Boga i się modlimy.
A koncert był fantastyczny. Dziękujemy organizatorom.
Ferdek08.07.2019, 19:48
Kolejna profanacja ku uciesze neokatolików.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl