10.07.2019, 14:29 | czytano: 2115

Kolarski Puchar Podhala dla Marcina Węgrzyna (zdjęcia)

zdj. organizatora
Jazdą indywidualną na czas, o Puchar Wójta Gminy Spytkowice, zakończył się tegoroczny cykl amatorskich zawodów kolarskich Podhale Tour. Ponad stu uczestników zmagało się z górzystą 33 kilometrową trasą biegnącą ze Spytkowic przez Jordanów do Sidziny, skąd powrót na metę tą samą drogą.
Walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Adamem Wójcikiem IN MOGILANY CYCLING TEAM, a Markiem Wojnarowskim 72D ROWMIX JAVA TEAM, ostatecznie o 5 sekund wygrał ten pierwszy i zdobył Puchar Wójta Gminy Spytkowice. Jednak zwycięstwo w całym pięcioetapowym cyklu Podhale Tour, doskonałą jazdą, zapewnił sobie cichy faworyt, Marcin Węgrzyn SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE , który po wielu latach startów zasłużenie zdobył upragniony kolarski Puchar Podhala. Tuż za nim z dziewięciosekundową zaledwie stratą uplasował się Marek Wojnarowski a trzecie miejsce wywalczył Kamil Mieszczak. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Sikora HI FIVE POLSKA przed Agatą Miękinią LECH-POL 4X4 TEAM oraz Anną Podgórską. Bardzo duże emocje wzbudziła rywalizacja w klasyfikacji drużynowej gdzie zdecydowanie zwyciężył NOWOTARSKI KLUB KOLARSKI wyprzedzając kolejną drużynę z nowego Targu SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE oraz 72D ROWMIX JAVA TEAM. Wśród pięćdziesięciu sklasyfikowanych drużyn, dziesiąte miejsce zdobyło Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice – główny organizator Podhale Tour. Dekoracji najlepszych zawodników i drużyn dokonali samorządowcy Gminy Spytkowice na czele z wójtem Ryszardem Papankiem oraz przedstawiciele TC Orzeł Spytkowice.
Wraz z zakończeniem rywalizacji dorosłych uczestników, zakończyły się również zawody rowerowe Mini Podhale Tour, o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej, w których uczestniczyło prawie sto pięćdziesiąt dziewcząt i chłopców z Podhala i okolic. Najlepsi w swych kategoriach wiekowych, oprócz trofeów sportowych otrzymali z rąk Prezes BS w Rabie Wyżnej Haliny Szewczyk, atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zdjęcia, wyniki, filmy na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Żegnamy się z tą imprezą, pierwsze zawody Podhale Tour odbyły się w 2011 roku a w ciągu kolejnych dziewięciu lat na podhalańskich drogach przeprowadzono trzydzieści sześć wyścigów. Wielkie uznanie dla uczestników za starty w tych bardzo wymagających zawodach i czystą , sportową rywalizację.

Organizatorzy Podhale Tour dziękują na koniec wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przygotować, sfinansować i przeprowadzić to przedsięwzięcie.

Stanisław Kowalcze, zdj. w galerii poniżej - Jakub Wojtyczek
zobacz także
komentarze
lb11.07.2019, 08:22
gratki Marcin!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl