15.07.2019, 20:30 | czytano: 3275

Ocho! Festiwal w Ochotnicy Dolnej (zdjęcia)

W niedzielę wieczorem w Ochotnicy Dolnej odbyła się pierwsza edycja nowego wydarzenia muzycznego – Ocho! Festiwal. Na gorczańskiej scenie wystąpiły zespoły KNT i Halny oraz gwiazdy wieczoru The Dumplings i Lao Che.
Wszystkich licznie zebranych miłośników muzyki przywitał wójt gminy Tadeusz Królczyk, który zapowiedział, że w kolejnych latach festiwal będzie się rozwijał. Podkreślił także, że gmina poprzez organizacje tego wydarzenia chce upowszechniać polską muzykę. Jest to także dobry sposób na promocję gminy jako przyjaznego i otwartego miejsce dla młodych ludzi.
Następnie wójt zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

Pierwsza na scenie wystąpiła lokalna grupa KNT - zespół ten powstał w 2014 roku. W jego obecny skład wchodzą: Grzegorz Ptaszek - perkusja, Rafał Jagieła - wokal i gitara, Dawid Błachut - gitara basowa, Karol Tylecki - skrzypce, Robert Chrobak - klawisze. Członkom zespołu w duszy gra rock'n roll, ale grają muzykę różnego rodzaju: od biesiadnej po rocka - w zależności od muzycznych upodobań słuchaczy.

Następnie wystąpił także miejscowy zespół Halni. Grupa powstała w 2015 roku. Składa się z piątki przyjaciół, których łączy jedna pasja - muzyka. Grają różne style począwszy od rocka przez bluesa, kończąc na popie i innych gatunkach rozrywkowych.

Ok. godz. 20-tej przyszedł czas na gwiazdy. Na scenie pojawiło się trio The Dumplings. Błyskotliwy debiut tego zespołu w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie. Za płytę „No Bad Days” zespół otrzymał Fryderyk w kategorii Debiut w 2014 rok. W 2015 roku otrzymali nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku. „Sea You Later” w całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół.

Na zakończenie Ocho! Festiwalu wystąpiła mega-gwiazda: Lao Che - jeden z najciekawszych zespołów ostatnich lat, który w swoich utworach łączy rock z folkiem, piosenką aktorską, electro, a nawet elementami słuchowiska. Muzycy nagrali już 7 płyt, z których każda była wielkim sukcesem, o czym świadczą m.in. 3 Fryderyki. Zespół promuje właśnie nową płytę ”Wiedza o Społeczeństwie” , na której muzycy sięgają do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach, o ich słabościach, obawach, wątpliwościach, uczuciach i marzeniach.
Publiczność festiwalu bardzo dobrze się bawiła: ludzie śpiewali i tańczyli. Można było skosztować przysmaków regionalnych i pysznych słodkości - poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Organizatorem festiwalu jest Gmina Ochotnica Dolna oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej.

JD
zobacz także
komentarze
acha16.07.2019, 13:08
fajny festiwal, ale to Lao Che to wspieracze LGBT....
Paweł15.07.2019, 21:50
Byłem, widziałem i powiem jedno: było mega!
Już czekam co to będzie w przyszłym roku.
gość15.07.2019, 20:45
Ochotnica jest atrakcyjną miejscowością . Tylko te strumyki co przy większych opadach robią się groźne i nie obliczalne
Zobacz pełną wersję podhale24.pl