17.07.2019, 13:09 | czytano: 3265

Msza Święta w intencji służb mundurowych

Fot. KPP Nowy Targ
W Ludźmierzu została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji służb mundurowych, uświetniająca 100-lecie powstania Polskiej Policji. Msza święta koncelebrowana była przez kapelana Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu ks. Jana Karlaka, kustosza ludźmierskiego sanktuarium Jerzego Filka oraz dziekana dekanatu nowotarskiego ks. prałata Stanisława Strojka.
Policjanci podczas mszy podjęli pełną asystę liturgiczną. W homilii ksiądz kapelan wskazał, że naszą wielkość nie zdobywamy przez rządzenie, ale poprzez służbę. Nawiązał do 100 lat służby Policji, która ma w swojej historii także trudny czas komunizmu. Po zmianie ustroju prestiż Policji bardzo wzrósł - na nowo stali się godni zaufania. Podziękował również policjantom za trudną służbę społeczeństwu. W darach ofiarnych za modlitwę oprócz hostii, wina i wody, policjanci przynieśli medal, jako wotum wdzięczności dla Matki Bożej oraz kwiaty, chleb i winogrono.
W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni nowotarskiej komendy wraz z rodzinami. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządów, parlamentarzystów, emerytowanych funkcjonariuszy, przedstawicieli instytucji na co dzień współpracujących z nowotarską jednostką.Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe, min. z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Targu, Rady Powiatu, Rady Miasta Nowy Targ, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Związku Podhalan oddział Nowy Targ.

Na zakończenie liturgii proboszcz ludźmierski ofiarował Komendantowi nowotarskiej jednostki album o koronacji cudownej figury ludźmierskiej. Podziękował również policjantom za piękną modlitwę, za ich obecność i służbę, dzięki której można czuć się bezpiecznie.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jolka17.07.2019, 21:33
Nic dodać nic ująć:)
szuser17.07.2019, 14:13
Ministranci mają ręce złożone a tu co jest?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl