22.07.2019, 15:29 | czytano: 1968

Święto sołectwa Kluszkowce (zdjęcia)

zdj. nadesłane
Bożym błogosławieństwem wśród skał i rozrzuconych bloków andezytu rozpoczęto coroczne święto sołectwa Kluszkowce.
Uczestnicząc po raz kolejny w Mszy św. celebrowanej w Wąwozie Papieskim nie sposób nie przytoczyć słów Władysława Orkana, który „ W roztokach” pisał “Cała dolina zamknięta wąwozem zdawała mu się ogromnym kościołem (…) „ To wyjątkowe miejsce, które odwiedzał tak bliski naszym sercom Św. Jan Paweł II napawa spokojem, a bliskość natury sprawia że uczestnicy nabożeństwa niemal słyszą Jego słowa „Ilekroć będziecie śpiewać w Kluszkowcach Zwiastunom z Gór zawołajcie mnie, a ja Wam pomogę” .
I jak co roku, tak i teraz nie zabrakło pieśni, o której wspominał Św. Jan Paweł II. Słowa pieśni rozbrzmiały podczas mszy celebrowanej przez Proboszcza Kluszkowiec o. Andrzeja Gut oraz gościnnie przebywającego w Kluszkowcach Ks. Jana Jachym z Łodzi. Wyśpiewał je Chór Parafialny z Kluszkowiec pod batutą dyrygenta Józefa Pańszczyka. Podczas Mszy Świętej obecni byli również delegaci miejscowego oddziału Związku Podhalan oraz przedstawiciele lokalnego samorządu w osobie Wójta Gminy Czorsztyn Tadeusza Wacha z małżonką.

Po zakończonej Mszy św. sołtys Kluszkowiec Wojciech Bednarczyk podziękował celebrującym nabożeństwo duchownym, właścicielom firmy „Czorsztyn-Ski”, którzy corocznie udostępniają miejsce na terenie swojego ośrodka, jak również wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystej oprawy nabożeństwa. Gospodarz miejscowości zaprosił obecnych na festyn, który miał być kontynuacją Dnia Kluszkowiec.

Festyn został rozpoczęty, a na deskach amfiteatru kolejno pojawiły się miejscowe zespoły: Zespół „Lubań” z Kluszkowiec, „Mali Maniowianie”, „Rodzinna Muzyka Salamonów” z Kluszkowiec, „Bystra Kicora” oraz Muzyka z Beskidu Żywieckiego. Niestety ze względu na coraz intensywniejsze opady deszczu, które nasilały się z każdym kolejnym występem decyzją Dyrektora Centrum Kultury Gminy Czorsztyn dalszą część imprezy odwołano.

opr. Aneta Markus
komentarze
romek kopacz23.07.2019, 20:02
Za to zero informacji o odbytym nie tak dawno festiwalu muzyki chóralnej z udziałem wspaniałych chórów z Rumunii i Słowacji miedzy innymi. Zero zainteresowania tym wydarzeniem . Coś promocja w gminie Czorsztyn stoi , albo raczej lezy panowie Wójtowie . Przykro .Nie umiecie się zareklamować , a warto by było .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl