01.08.2019, 09:12 | czytano: 2851

Święto Borówki w Zubrzycy Górnej w staropolskim stylu (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina
W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej odbyła się największa w roku impreza plenerowa. Można było skosztować regionalnych specjałów, poznać ludowe rzemiosło, a także wziąć udział w wernisażach i koncercie muzyki kameralnej.
Borówka - w okresie wakacyjnym króluje na stołach i okolicznych mieszkańców i letników. Od kilkunastu lat przypomina o tym wielka plenerowa impreza. Święto Borówki to największe tego typu wydarzenie w Orawskim Parku Etnograficznym.
Tegoroczną, już XVII edycję Święta Borówki wypełniły występy zespołów regionalnych i ludowych z Polski i Słowacji, prezentacja dawnych rzemiosł, produktów regionalnych polskiej i słowackiej Orawy oraz tańca i muzyki regionu. Całości towarzyszyły targi sztuki ludowej i profesjonalnej, konkursy, degustacja dań regionalnych, pokazy XVII-wiecznych sztuk walki i parada motocyklowa.

Nie zabrakło też wydarzeń artystycznych. Na publiczność czekały trzy wernisaże wystaw czasowych oraz koncert otwierający coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej.

opr.s/ zdj. Andrzej Habina
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl