16.08.2019, 11:07 | czytano: 2387

Dziś w Zakopanem rusza Letnie Grand Prix Pucharu Świata w skokach narciarskich

Fot. Szymon Pyzowski
Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek o godzinie 15.00 na Wielkiej Krokwi. Zostanie na niego wpuszczonych docelowo 5000 tysięcy osób.
W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa z reprezentacją Polski w skokach narciarskich przed zawodami FIS Grand Prix. W konferencji udział wzięli: Adam Małysz - Dyrektor Koordynator ds. Skoków i KN, Michał Doleżal - trener główny polskiej reprezentacji oraz wszyscy zawodnicy, którzy już jutro powalczą na Wielkiej Krokwi w kwalifikacjach.
Pierwszy dzień konkursowy 17.08.2019 roku (sobota) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 12.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 15.00. Docelowo organizatorzy spodziewają się 15.000 kibiców. Drugi dzień zawodów tj. 18.08.2019 roku ( niedziela ) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 10.00 a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 13.00. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.

Szanowny gościu, turysto, kibicu ! W trosce o bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników sportowej imprezy masowej przypominamy, że w jej trakcie nie wolno:
– wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych np. race, fajerwerki, petardy
– wnosić alkoholu
– rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych
– używać elementu odzieży (np. kominiarka) w celu uniemożliwienia rozpoznania
– przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności
– atakować – naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.
Proszę również pamiętać, aby bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozić będzie odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA TERENIE ZAKOPANEGO NA CZAS PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 16-18 sierpnia 2019 roku

Wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi dnia 16.08.2019 r. od godz. 08:00, na ulicach prowadzących w kierunku skoczni i dalej w bezpośrednio przy skoczni :
– ul. Br. Czecha od ronda J. Pawła II na całej długości w kierunku skoczni (na początku od skrzyżowania z ul. Żeromskiego)
– ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały w kierunku skoczni
– od skrzyżowania ulic Szymanowskiego i Zwierzyniecka w kierunku skoczni
Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi natychmiast po zakończeniu zawodów w niedzielę, wstępnie od godz. 20:00.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym-kibicom, po zakończeniu zawodów strefa zamknięcia może zostać zwiększona z kierunku skoczni w następujący sposób :

ul. Br. Czecha na całej długości od skoczni
ul. Piłsudskiego już od skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego
ul. Żeromskiego już od skrzyżowania z ul. Sabały.

W razie konieczności poszerzenie strefy zamknięcia może nastąpić wcześniej.

Zalecamy korzystanie z komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego. Prywatne samochody najlepiej zostawić w miejscu zakwaterowania!

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl