21.08.2019, 19:46 | czytano: 2207

V Góralskie Śpasy w Podczerwonem (zdjęcia)

Fot. Jakub Wojtyczek
OSP Podczerwone, oddział Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec byli organizatorami V Góralskich Śpasów.
W programie tej lubianej i popularnej imprezy znalazły się liczne atrakcje. Na początek przed zgromadzonymi wystąpił zespół regionalny “Śleboda” działający przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, któremu przygrywała kapela góralska. Potem na scenie zaprezentowali się członkowie Podhalańskiej Akademii Sztuk Walk “EdArt”, a instruktorzy przedstawili pokaz Jiu Jitsu Goshin Ryu. Ratownik Adam Chramiec dał pokaz i uczył zainteresowanych jak udzielać pierwszej pomocy.
Dużą popularnością cieszyły się zabawy dla dorosłych. W programie imprezy znalazły się takie zawody jak przeciąganie wozu strażackiego OSP Podczerwone, Mistrzostwa Świata w jedzeniu góralskiej kiełbasy firmy “Janas” na czas, Mistrzostwa Drwali Firmy “DRZEWKARCZ” – cięcie drewna parami mieszanymi “Moja – Twoja” oraz konkurs dla mężczyzn – podnoszenie kłody i dla kobiet „wyżyj się babo” – rzucanie rzutkami do drewnianego górala.

Ciekawostką był pokaz przygotowany przez OSP Podczerwone i firmę ROSENBAUER – największej firmy z branży pojazdów i sprzętu pożarniczego na świecie.

Warto wymienić też dobrze zaopatrzony bufet, liczne stoiska i konkurs strzelecki.

Wieczorem do tańca przygrywała kapela Martyny, a potem DJ Matheew.

oprac. r/ zdj. Jakub Wojtyczek
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl