23.08.2019, 19:40 | czytano: 1556

Wiedźmin Turbolechita - kpiące spojrzenie na narodowe przywary (zdjęcia ze spektaklu)

mat. prasowy
NOWY TARG. W pierwszą niedziele września w MOK, Stowarzyszenie Teatr Nowy zaprezentuje spektakl zatytułowany "Wiedźmin Turbolechita" w reżyserii Piotra Sekluckiego. W roli głównej wystąpi znany publiczności - Juliusz Chrząstowski. Aktor Starego Teatru przez lata prowadził Amatorską Scenę MOK
W spektaklu kabaretowym "Wiedźmin. Turbolechita" według Ziemowita Szczerka, postać Wiedźmina Geralta, bohatera książek Andrzeja Sapkowskiego - przemierza krainy w poszukiwaniu potworów, które trzeba zgładzić. Ale szuka także braci-Słowian. A szuka ich i w "Grze o tron", i we "Władcy pierścieni", i w świecie Conana Barbarzyścy. Sam bohater nosi imię Dziwowłada, bo wszystko ma być jak najbardziej słowiańskie.
Na scenie prócz Juliusza Chrząstowskiego oraz reżysera spektaklu - Piotra Sekluckiego, pojawia się multiinstrumentalista Aleksander Fiałek, który oplata historie z literatury fantasy znanymi motywami muzycznymi z filmów i seriali oraz Krystian Durman, który wcielił się w postać Conana (Już Nie) Barbarzyńcy.

Spektakl realizowany jest w ramach programu TEATR POLSKA 2019. To ogólnopolski projekt promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Ma ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami.

Spotkanie z Wiedźminem Turbolechitą już w niedzielę 1 września w nowotarskim MOK. Szczegóły w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/
komentarze
Michał30.08.2019, 13:10
Chętnie zobaczę Julka Chrząstowskiego na deskach w Nowym Targu , z tego co wiem to jeden z najlepszych aktorów teatralnych w Polsce. Dobrze ze, zaproszono Go wraz z innymi aktorami do MOK.
Antek30.08.2019, 12:51
Pan Staszek , pani Maszo to jak zwykle , organizuje kulturalne widowisko. Przykro ze, dla pani " jak zwykle późno wiesza plakaty " przykro ze, nigdy pani nie może zdążyć . Może kiedyś się pani uda - czego życzę .
Stały bywalec30.08.2019, 09:57
Pani Maszo a może trzeba zapytać osoby odpowiedzialne za rozwieszenie plakatów , dlaczego tak późno i tak mało jest plakatów ??? Nie podejrzewam ze, odpowiedzialny za to jest p. Krzak . Ps. Osobiście widziałem jak wieszał plakaty ! Nie wiem czy to jego obowiązek myśle ze, nie. Wiec kto za to odpowiada ze, zawsze informacje o wydarzeniach kulturalnych ( a takim sa absolutnie te teatralne) ,?są na ostatnia chwilę ? A może to pytanie do Pani kierownik ?Pozdrawiam
Widz30.08.2019, 09:48
Dlaczego państwo zawsze widzicie tylko złe strony czyjejś pracy ? Jak można nazywać coś cyrkiem , jeżeli nie ma się pojęcia o co chodzi???moze trzeba wyjść z domu oderwać się od komputera , przestać pisać głupoty , zobaczyć ? ten cyrk? .... może wtedy zmieni się czyjeś myślenie . Myśle ze, jest to ( jak zwykle , to co robi pan Krzak ) kultura z wyższej półki .
Wyrocznia II30.08.2019, 09:41
Do Wyroczni Biletu do tego cyrku nie każdy klaun może przyjść za darmo . Tylko po co ? jak i tak nic z tego nie rozumie .
Masza26.08.2019, 14:47
Pan Staszek jak zwykle na ostatnią chwilę daje informacje. Szkoda. Bo już zarezerwowałam sobie ten termin na wyjazd a chętnie bym zobaczyła
Anka24.08.2019, 00:13
Elitarne towarzystwo wzajemnej adoracji. Turbolechici, może turbogorale
Wyrocznia23.08.2019, 22:54
Ile kosztuje bilet do tego cyrku?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl