28.08.2019, 11:36 | czytano: 2618

Turniej szczypiornistów w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

zdj. organizatora
Nowopowstałą halą sportową szybko zainteresowały się klubu sportowe. Wykorzystując istniejącą w całej Gminie Bukowina Tatrzańska bazę noclegową i atrakcje dookoła przyjeżdżają na obozy sportowe. Wśród nich byli piłkarze ręczni UKS Wiertmet z Libuszy, którzy podczas tygodniowego pobytu doskonalili swoje umiejętności przed zbliżającym się sezonem.
Obecność najmłodszych piłkarzy z Libuszy wykorzystały kluby z Szaflar i Jabłonki czego efektem było rozegranie Turnieju Mini Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.
W rozgrywkach, które przeprowadzono systemem "każdy z każdym" uczestniczyły 4 zespoły: UKS Wiertmet Libusza I, UKS Wiertmet Libusza II, TSR Orawa Jabłonka i UKS Świt Szaflary.

Wyniki gier:
TSR Orawa Jabłonka - UKS Świt Szaflary 10:2
UKS Wiertmet Libusza I - UKS Wiertmet Libusza II 3:9
TSR Orawa Jabłonka - UKS Wiertmet Libusza II 11:4
UKS Wiertmet Libusza I - UKS Świt Szaflary 10:3
TSR Orawa Jabłonka - UKS Wiertmet Libusza I 13:7
UKS Wiertmet Libusza II - UKS Świt Szaflary 5:8

Ostateczna kolejność:
1. TSR Orawa Jabłonka
2. UKS Wiertmet Libusza I
3. UKS Świt Szaflary
4. UKS Wiertmet Libusza II

Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, którą tworzyli młodzi piłkarze jak również liczna grupa rodziców, rodzeństwa i krewnych zawodników z Jabłonki i Szaflar.
Wielkie podziękowania dla p.Kazimierza Dygonia z Szaflar, człowieka jakich mało już we współczesnym sporcie, z wiedzą, zapałem i chęciami, bez którego tego turnieju by nie było. Nadmieniamy, że wychowanek p. Kazimierza - Wojciech Hajnos podpisał właśnie kontrakt w ektraklasowej drużynie piłki ręcznej Zagłębie Lubin i będzie rywalizował w najlepszymi w Polsce. To dowodzi, że trzeba mieć marzenia i dążyć do ich spełniania.

ak/
Może Cię zainteresować
komentarze
sobie myślę...28.08.2019, 17:28
...do podatnik... . Kogo i co ile kosztuje? Nie rozumiem pytania.
Podatnik28.08.2019, 14:14
...ile to kosztuje ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl