27.10.2019, 10:24 | czytano: 1675

Seminarium Kishinjuku w Ostrowsku (zdjęcia)

zdj. Emilia Błęka
Szkoła w Ostrowsku była gospodarzem dwudniowego seminarium Kishinjuku, które swoim patronatem objęła Ambasada Japonii. Organizatorem zajęć był shihan Aleksader Kozieł.
Obecni na seminarium byli przedstawiciele rożnych szkół m.in. Yamabushi Dojo, Jukenshi Dojo, sekcja Fushisan, sensei z Nowego Dworu Mazowieckiego z uczniami, z Nowego Brzeska Mariusz Błaszkiewicz z uczniami, Maciej Tański z uczniami oraz z Zabrza Romuald Wojnicz z uczniami (Sekcja Karate Shokan AZS Śląskiego Uniwersytetu Medycznego).
Pierwszym akcentem spotkania była promocja na wyższe stopnie. Shoden (pas brązowy) otrzymali: Mariusz Błaszkiewicz, Ryszard Gumiński, Jacek Gąsiorek, Dominik Chrapek, Balbina Góźbiel, Nikodem Orzechowski i Kamil Pańszczyk. Następnie adepci przygotowali pokaz technik Kishinjuku.

W programie pierwszego dnia znalazła się wystawa zbroi i broni japońskiej. Po zakończeniu pierwszej części seminarium odbył się trening wieczorny dla adeptów Kishinjuku. Drugi dzień rozpoczął się pokazem technik Kishinjuku. Dzieci , młodzież i dorośli zagłębiali się w techniki związane z JuJutsu. Następnie dla najmłodszych uczestników był przygotowany trening Karate, a dla starszych trening Kishinjuku.

Seminarium zakończyło się wręczeniem dla wszystkich certyfikatów uczestnictwa.

Tekst i zdj. Emilia Błęka
komentarze
Xmen29.10.2019, 14:32
Impreza OK... wystawa bardzo efektywna, super, dzieciom się podobało mi tez
Zobacz pełną wersję podhale24.pl