30.10.2019, 15:41 | czytano: 1865

Nowe mundury dla strażaków z Kościeliska (zdjęcia)

zdj. OSP Kościelisko Kamil Dłużeń
- To był nasz największy tegoroczny zakup - mówią strażacy z OSP Kościelisko.
Zakup był realizowany w dwóch etapach. W pierwszym rzucie zamówiono 16 kompletów, środki pochodziły z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - 40 tys zł., dotacji z gminy Kościelisko - 30 tys zł. oraz środków własnych - 10 tys zł. Kolejne 6 kompletów zostało sfinansowanych z dotacji KSRG oraz środków własnych.
- Ubrania użytkowane do tej pory były kupowane w latach 2014 i 2015 - zostają one w naszej jednostce, jako bufor czystych i zapasowych. Teraz każdy po powrocie z pożaru będzie mógł spokojnie oddać swoje ubranie do prania i powiesić zastępcze. Docelowo praniem i konserwowaniem ma się zajmować pralnia, jednak jest to jeszcze na etapie uzgadniania. Ponadto od sponsorów otrzymaliśmy 2 trzyczęściowe ubrania Scantex Predator. Łącznie daje to 24 komplety nowych ubrań - podsumowują strażacy.

- W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego zakupu - prezesowi WFOŚiGW w Krakowie Kazimierzowi Koprowskiemu, Wójtowi Gminy Kościelisko Romanowi Krupie, skarbnik gminy Stanisławie Czubernat, sekretarzowi gminy Mariuszowi Koperskiemu, sołtysowi i radzie sołeckiej oraz zarządowi OSP, który poświęcił dużo swojego czasu aby wszystko sfinalizować - wyliczają.

Na przyszły rok zaplanowany jest zakup kolejnej puli ubrań, środki na ten cel zostały już zarezerwowane w funduszu sołeckim.

opr.s/ zdj. OSP Kościelisko Kamil Dłużeń
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl