08.11.2019, 23:44 | czytano: 995

To ostatnie dni, by zgłosić się do Inkubatora Inicjatyw

W powiecie tatrzańskim trwa nabór uczestników do Programu Inkubator Inicjatyw. Jeszcze tylko do wtorku, 12 listopada można wypełnić formularz i zgłosić swój pomysł.
Inkubator to roczny program, w którym wsparcie może otrzymać każdy, kto ma pomysł na społeczną inicjatywę i chciałby ją zrealizować na terenie powiatu tatrzańskiego. Wystarczy wypełnić jeden krótki formularz, a potem spotkać się z organizatorami na krótkiej rozmowie. Spośród wszystkich chętnych wyłonionych zostanie 12 osób, które będą mogły dopracować swój projekt przy wsparciu tutora, zdobyć cenną wiedzę i doskonalić umiejętności na wartościowych warsztatach oraz otrzymać dotację na realizację swojego przedsięwzięcia. Pomysły, które spływają online do Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Gniazdo w Zakopanem - organizatora programu - są różne.
- Jeśli chodzi o to, czego może dotyczyć pomysł, to nie ma żadnych ograniczeń. Imprezy sportowe, działania edukacyjne, ekologiczne, przedsięwzięcia artystyczne, akcje czy kampanie społeczne i pewnie jeszcze mnóstwo innych rzeczy, których sami byśmy nie wymyślili. Ważne, żeby inicjatywa była niekomercyjna, żeby to było działania dla dobra otoczenia - podkreśla Adam Zaleski, koordynator przedsięwzięcia.

Szczegóły na stronie www.inkubator.zakopane.pl lub na Facebooku. Co ważne, nie trzeba mieć gotowego projektu. Wystarczy pomysł, który przez najbliższy rok będzie można dopracować i zrealizować przy pomocy Inkubatora.

Termin nadsyłania pomysłów upływa we wtorek 12 listopada.

Projekt dla uczestników jest bezpłatny dzięki wsparciu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół oraz dofinansowaniu z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl