12.11.2019, 17:36 | czytano: 4701

Podziękowania dla druhów z OSP Maruszyna

Fot. Urząd Gminy Szaflary
SZAFLARY. Wójt Rafał Szkaradziński podziękował strażakom-ochotnikom z Maruszyny za wzorową akcję udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku na autostradzie w Dąbrowie Górniczej. Grzegorz Bylina i Krzysztof Kowalczyk pomogli trójce poszkodowanych.
Cała sytuacja miała miejsce 20 lipca na autostradzie w Dąbrowie Górniczej. Druhowie z OSP Maruszyna wracali wieczorem ciężkim samochodem gaśniczym Tatra z firmy „OSINY”, która wykonywała nową zabudowę pożarniczą samochodu, kiedy to na przeciwnym pasie drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Druhowie bez chwili namysłu podjęli działania polegające na udzieleniu pierwszej pomocy trzem poszkodowanym osobom – dwóm dorosłym oraz dziecku. Mając na wyposażeniu zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 podtrzymali czynności życiowe u najbardziej poszkodowanego, do czasu przyjazdu JRG Dąbrowa Górnicza oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego. Podczas działań druhowie wykazali się wzorową postawą i profesjonalizmem, co w znaczący sposób przyczyniło się do powrotu do zdrowia osób poszkodowanych.
Wójt pogratulował druhom wysokiego profesjonalizmu, zaangażowania i ogromnej pasji niesienia pomocy innym. Życzył im także bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Podziękowania nadesłał również Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej st. kpt. mgr inż. Zbigniew Gnacik.

Źródło: UG Szaflary, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
AN13.11.2019, 17:46
BRAWO!!!
leming doskonały13.11.2019, 10:32
Wielki szacun
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl