21.11.2019, 13:02 | czytano: 6029

Choinki już stoją. Spełnij świąteczne marzenia dzieci (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Piąta edycja Nowotarskiej Choinki Marzeń wystartowała. W wielu miejscach na terenie miasta stanęły choinki, na których powieszono bańki z marzeniami dzieci z biedniejszych rodzin. Można zerwać jedną z nich i je spełnić.
Miejsca, w których stanęły choinki, to: Kościół pw. Św. Jana Pawła II ul. Szaflarska 160, Pływalnia Miejska Plac Evry, Ryszard Steskal Plac Evry, Rajski (Lewiatan) ul. Legionów Józefa Piłsudskiego ( od Rynku Waksmundzka na rondzie w lewo ), Hala Handlowa SCH ul. Ludźmierska.
- Wszystkie instytucje przyjęły propozycje wystawienia choinek z wielkim entuzjazmem to daje wiele do myślenia, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby w tej akcji na marzenie dziecka - mówi Anna Tylka, koordynatorka akcji. - Kilka osób już dzwoniło z niecierpliwością oczekując na choinki, na to by spełnić marzenie. W tym roku na spełnienie marzenia oczekuje około 300 dzieci.

Czy akcja Nowotarska Choinka Marzeń jest potrzebna? Anna Tylka przekonuje, że tak. - Tak, jak wszystkie akcje charytatywne, ta również jest bardzo ważna i wbrew pozorom, mimo 500+, jest to prawdziwa niespodzianka dla dzieci, które mogą mieć spełnione marzenie - podkreśla. - Kiedy rozmawiamy z dziećmi na temat ich marzeń, są one różne, bardziej lub mniej wygórowane. Jednak prośba o ciepłe buty, rękawiczki, sweter lub pościel to nie tylko marzenie to prośba dziecka o podstawowe rzeczy. Czy prośba o lalkę, rolki, hulajnogę, misia, rowerek, to zbyt wyszukane marzenie. Pisałam kiedyś marzenie na karteczce"proszę o lalkę dla mojej siostry" nie dla siebie, tylko dla siostry to było tak wzruszające. Otóż w wielu przypadkach 500+ to ogromne wsparcie dla domowego budżetu, jedzenie, ubrania, przybory szkolne itp. Już nie starcza na rzeczy sprawiające przyjemność, czekolada, ulubiona książka lub zabawki, gry służące do zabawy. Są wśród nas osoby skromnie skryte, które nie krzyczą na cały świat - dajcie, pomóżcie. Są to zazwyczaj osoby, które skrywają swoje potrzeby a tym bardziej marzenia swoich dzieci. Dlatego bądźmy nie tylko obserwatorami, komentatorami, ale z radością i prawdziwą empatią włączajmy się do tej Akcji. W końcu bycie jak dobra Wróżka czy dobry Mikołaj to dla nas szczęście i radość to nie tylko otrzymywanie ale dzielenie się z innymi. Taki sens ma nasza Nowotarska Choinka Marzeń. W imieniu organizatorów życzę wielu miłych wrażeń, radości podczas spełniania marzenia dziecka - dodaje Anna Tylka.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
i23.11.2019, 18:07
Szczerze myślałam że to dla dzieci z domu dziecka. A tu dla rodzin nowotarskich, nie stać za +500 kupić dziecku butów zimowych???
Wodnik23.11.2019, 13:24
Prawdziwy leśnik przy sztucznej choince?
i21.11.2019, 18:37
Moja córka bardzo się wzruszyła gdy wylosowała bomke z marzeniem rówiesnika o buty zimowe i spodnie. Bardzo sie cieszy z robienia paczki WIELKI SZACUN ZA TAKIE AKCJE.
i21.11.2019, 18:26
Moja córka bardzo się wzruszyła gdy wylosowała bomke z marzeniem rówiesnika o buty zimowe i spodnie. Bardzo sie cieszy z robienia paczki WIELKI SZACUN ZA TAKIE AKCJE.
com21.11.2019, 15:24
500+, zasiłki... i biedne dzieci nadal istnieją? Bez przesady. Trochę już za bardzo z tą "pomocą" wychodzimy do przodu. Dofinansowuje się niestety w większości w taki sposób patologię oraz niestety ich kolejne pokolenia, które także wyrosną w przekonaniu życia na modłę "bo mi się należy, a inne głupki niech na mnie pracują".
????21.11.2019, 14:53
Chyba za wczas na choinki ???
DO PRACY21.11.2019, 14:10
Przy 500 plus sa jeszcze biedne rodziny?Watpliwa sprawa...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl