18.12.2019, 18:16 | czytano: 4503

Pluszaki od kibiców i hokeistów z Nowego Targu dla dzieci z zakopiańskiego szpitala (zdjęcia)

Dar serca nowotarskich hokeistów dla najmłodszych pacjentów szpitala w Zakopanem. Każde z nich w środę zostało obdarowane przez Świętego Mikołaja wspaniałą zabawką pluszową.
Ale to nie koniec prezentów – zapas zabawek dla dzieci został zarówno na Oddziale Pediatrycznym placówki jak i na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zabawki łącznie dla dzieci z całego Podhala – 773 zebrano podczas meczu charytatywnego nowotarskich Szarotek. Teraz trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci w placówkach medycznych, dla których największym marzeniem są święta w domu – i tego właśnie podczas wizyty życzyli im nowotarscy sportowcy.
Ogromny wór z zabawkami dla dzieci z zakopiańskiego szpitala przywieźli nowotarscy hokeiści. Większość z nich trafiła do najmłodszych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Wśród obdarowanych był mały Szymek, który wraz z mamą przebywa w placówce z powodu zapalenia płuc.

– Niespodzianka wywołała uśmiech na twarzy synka – mówi nam pani Monika. mama chorego chłopca. – Od razu go przytulił i nadał mu imię Alwin, zapewne skojarzył sobie pluszaka ze swoim ulubionym bohaterem z kreskówek. Niespodziewane odwiedziny i prezent pozwoliły nam choć na jakiś czas oderwać się od świadomości, że jesteśmy na leczeniu – liczymy, że uda się nam na Święta Bożego Narodzenia wrócić do domu.

Nowotarscy hokeiści każdemu dziecku bez względu na wiek podarowali zebrane podczas meczu zabawki – wszystkie nowe i pachnące świeżością. – Nikt z nas nie lubi przebywać w szpitalu, tym bardziej dzieci – mówi nam dr Terez Burnat kierująca Oddziałem Pediatrycznym zakopiańskiego szpitala. – Każdy mały pacjent oczywiście przebywa na oddziale z rodzicem lub rodzicami, ale i tak to dla nich stres i mało komfortowa sytuacja. Wywołanie więc na ich buzi uśmiechu, poprzez podarowanego misia czy inną zabawkę jest po prostu bezcenne. Każdy mały pacjent ma swoją własną przytulankę, z którą wychodzi do domu, a czasem i wraca do nas na dalsze leczenie.

Świąteczne niespodzianki do zakopiańskiego szpitala przywieźli hokeiści Podhale Nowy Targ. – Pluszaki dla dzieci zbieramy podczas zorganizowanego w tym celu meczu – mówi Tomasz Dziurdzik, wiceprezes KH Podhale Nowy Targ. – Każda osoba, która wejdzie na trybuny kupuje wybraną przez siebie zabawkę, a potem gdy gospodarze wbijają gola rzucają je na lód. W tym roku zebraliśmy ich ponad 700 i obdarowujemy nimi dzieci z całego Podhala. Jesteśmy przede wszystkim w placówkach medycznych i stąd nasza obecność w zakopiańskim szpitalu. Każde chore dziecko dostało pluszaka, ale i spory zapas zostawiliśmy zarówno na Oddziale Pediatrycznym jak i na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, będą tam czekać na najmłodszych pacjentów.

Tekst i zdj. Przemysław Bolechowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mysz 2719.12.2019, 09:06
Jak co roku jesteście Wielcy
Podhalanin19.12.2019, 07:44
Bardzp Fajna Serdeczna niespodzianka dla Dzieci. Usmiech Kazdego Dziecka jest Najwazniejszy zwlaszcza w takich chwilach kiedy dzieci choruja i spedzaja czas w szpitalach. Wszystkim Dziecia Zyczymy Zdrowia i Radosci. Wesolych Swiat.
Dla Hokeistow z Noweg Targu i Kibicow. Dziekujemy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl