25.12.2019, 14:32 | czytano: 10792

Pasterka pod gołym niebem (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
O północy w Wigilię Bożego Narodzenia w kościele św. Jana Pawła II w Nowym Targu została odprawiona plenerowa Pasterka.
Nabożeństwo upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Tradycją jest, że w nowotarskiej parafii św. Jana Pawła II odbywa się ona pod gołym niebem przy dźwiękach kolęd. Mszę św. koncelebrowali ks. proboszcz Jan Karlak wraz z ks. wikariuszem Tomaszem Bochnakiem, oraz ks. Wojciechem Galicą.
Wierni licznie zgromadzili się na placu przy kościele, aby uczestniczyć w tę noc w uroczystej mszy św. Część zebrała się przy rozpalonej specjalnie na ten czas watrze, której płomienie i ogień rozgrzewały zziębnięte ręce.

sp/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nowotarżanka4126.12.2019, 21:08
Do "również nowotarżanka": proszę pani proszę uważnie czytać ????nie Maryja i Józef są paskudni ,tylko kukły które te postaci przedstawiają. I nic tu nie ma o kościele i Jego wyborze . Akurat jestem z innej Parafii, ale to właśnie od Parafian z Jana Pawła niesie się echo po mieście - kto widział straszydła w szopce na Szaflarskiej ? Święta Rodzina była piękna.. a te kukły no cóż.. straszne i nie ma o czym tu więcej gadać. Parafii JPII dobrze wychodzi plagiatowanie sąsiedniej Parafii a jak już sami coś wymyślili to wyszło jak wyszło ???? Brzydkie i nieestetyczne i nie ma się co obrażać . Taka prawda
Do Nowotarżanka 4126.12.2019, 14:52
Tak w rzeczywistości wyglądają
Również nowotarżanka26.12.2019, 14:27
Do nowotarżanki41
Droga Pani, jak sama Pani zauważyła są święta Bożego Narodzenia. Każda szopka, bez względu na to czy jest w prywatnym domu, kościele czy ogólno dostępnym placu, jest dla nas osób wierzących symbolem, cudownym symbolem. Wszystkie figurki w każdej szopce są piękne, ponieważ przypominają nam o co w świętach Bożego Narodzenia chodzi. Pokazują symbolikę tego czasu. A jeżeli chodzi o gusta i guściki to każdy ma prawo do swoich, jednakże co trzeba mieć w sercu, żeby powiedzieć, że Maria i Józef w szopce to "paskudztwo straszące z daleko". Doradzam trochę refleksji, aby dostrzec co jest w tym czasie najważniejsze. A na marginesie w Nowym Targu i okolicach jest kilkanaście kościołów, można sobie wybrać najbardziej odpowiednie walory estetyczne.
Młoda czytelniczka26.12.2019, 13:50
Wasze komentarze są beznadziejne co by ta Parafia zrobiła to są tacy co im wszystko przeszkadza ,ja uważam że można Tą Parafię stawiać za wzór kościoła troszczącego się o parafian pod każdym względem.
Baca26.12.2019, 11:19
W tych pięknych budowlach zwanych kościołami Boga już nie ma? ????.
parafianka5026.12.2019, 11:10
A gdzie ta góralska oprawa? Ani górali ...Ani kapeli... Ani parafian w strojach góralskich...Ani naszego chóru... I ta nieestetyczna czarna folia naokoło ołtarza stwarzająca raczej wrażenie przygnębienia i smutku niż radości ...A nasz kościół ogrzewany,pięknie wewnątrz udekorowany ,zamknięty... Dlaczego nie możemy się w nim cieszyć z Narodzenia Pana?
Nowotarżanka4125.12.2019, 21:49
Może to nie najważniejsze .. ale kto wykonał plenerową szopkę ? I kto nie miał oczu że zgodził się aby stała na ołtarzu ??? Maryja i Józef istne karykatury . Paskudztwo straszące z daleka .. naprawdę przegięcie . Niech Parafia zatrzyma je do 21 marca i pójdzie w Pierwszy Dzień Wiosny topić Marzanny ..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl