28.12.2019, 08:30 | czytano: 1263

6 stycznia rusza wielki remont w Muzeum Tatrzańskim

Arch. Podhale24.pl
Niewiele czasu pozostało na zwiedzanie obecnej ekspozycji w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Niedziela 5 stycznia będzie ostatnią okazją, aby odwiedzić budynek przed blisko dwuletnim remontem.
Zakres prac jest ambitny, bo obejmuje nie tylko remont konserwatorski budynku z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, ale też zostaną zmienione same wystawy. Niestety wiąże się to z utrudnieniami dla zwiedzających – przez dłuższy okres czasu cały gmach główny będzie zamknięty.
- Od 6 stycznia zamykamy na minimum półtorej roku nasz gmach główny – ten duży, murowany budynek w stylu zakopiańskim przy Krupówkach – informuje Anna Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego. – Cały budynek doczeka się generalnego remontu, ale to tylko część zaplanowanych prac na najbliższe miesiące. Nasze ekspozycje dosyć dawno nie były modernizowane i niektóre nie przystają już do wymagań współczesnego zwiedzającego, który widział dużo muzeów w kraju i na świecie i oczekuje czegoś frapującego, nowoczesnego. Oczywiście niektórzy mieli obawy i pytali czy zamienimy obecne wystawy na multimedialne – nie, nie zamienimy. Owszem zmienimy sposób ekspozycji, a multimedia będą nas tylko wspomagać jako czynnik dodatkowy, informacyjny, bo jednak w muzeum nie ma to jak dobry eksponat. Ostatnia okazja, aby zobaczyć ekspozycję w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego to niedziela 5 stycznia w godzinach od 9.00 do 15.00. Ten dzień dla zwiedzających będzie wyjątkowy – Muzeum planuje tutaj dodatkowe atrakcje dla tych, którzy zdecydują się wspólnie pożegnać z wieloletnią ekspozycją prezentowaną przy zakopiańskich Krupówkach.

Źródło: Muzeum Tatrzańskie, oprac. r/
zobacz także
komentarze
niewykształcony28.12.2019, 09:04
Szlak trafia jak się widzi, że dyrektor jednostki kulturalnej nie umie posługiwać się polszczyzną! "półtorej roku"... litości
Zobacz pełną wersję podhale24.pl