30.12.2019, 15:06 | czytano: 1583

Puchar Europy FIS po raz kolejny na Kotelnicy Białczańskiej

Fot. Michał Adamowski
W dniach 14–15 lutego 2020 roku w Białce Tatrzańskiej odbędzie się siedemnasta edycja Garmin Winter Sports Festival, w ramach którego po raz drugi w historii rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air.
Tradycyjnie już czołowi zawodnicy z kraju powalczą o miejsca na podium Mistrzostw Polski PZN we Freeskiingu.
Garmin Winter Sports Festival od lat przyciąga do Polski najzdolniejszych zawodników specjalizujących się w konkurencjach freestyle’owych. Wielu z nich rywalizuje obecnie na najwyższym światowym poziomie, w tym na arenach olimpijskich (w 2018 roku snowboardowy Big Air zadebiutował w programie Igrzysk w Peyongchang, a w 2022 roku w Pekinie na dużej skoczni swoje ewolucje zaprezentują także narciarze). Zawody Pucharu Europy i Pucharu Świata FIS stały się dla młodych sportowców z całego świata naturalną ścieżką kariery. Poziom rywalizacji w cyklu kontynentalnym jest niezwykle wysoki, co pokazały także zawody rozegrane w Białce Tatrzańskiej minionej zimy.

Impreza zbiera komplementy. - Muszę szczerze powiedzieć, że to były najlepsze zawody Pucharu Europy FIS, na jakich kiedykolwiek byłem. Organizacja, świetni sponsorzy, bardzo pozytywna atmosfera – wszystko było niesamowite – komentował po ubiegłorocznych zawodach Chorwat Tino Stojak, zwycięzca klasyfikacji generalnej snowboardowego Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air w 2019 roku.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl