05.01.2020, 21:01 | czytano: 3148

Inauguracja sezonu biegówkowego pod Tatrami (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
186 zawodników wystartowało w VII Pucharze Kościeliska. Zawodnikom w trakcie biegu towarzyszył gęsto padający śnieg.
Tym razem organizatorom oraz miłośnikom biegówek pogoda nie pokrzyżowała planów. Mimo, iż śniegu było wystarczająco, aby przygotować trasy, to podczas całych zawodów wciąż dosypywało nowego.
Na trasie liczącej 2,5 km, kobiety do pokonania miały dwa okrążenia, a mężczyźni cztery. Wśród kobiet najszybsza okazała się Barbara Byrtus z Istebnej, której pokonanie trasy zajęło 22 min. Najszybszym mężczyzną na trasie był Bogusław Gracz, który 10 km przemknął w 31 min. i 21,9 s.

Na trasie pojawiła się również niewidoma zawodniczka, która biegła z przewodnikiem oraz mężczyzna, który ze względu na brak dłoni biegł bez kijków.

Tradycyjnie już po biegu zawodnicy udali się do Domu Ludowego w Kościelisku, gdzie wręczono puchary oraz rozlosowano nagrody. Poza karnetami na stoki narciarskie, wejściówkami na termy zawodnicy otrzymali także trzy pary nart oraz nagrodę główną, ekspres do kawy ufundowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko. Kolejne zawody organizowane przez stowarzyszenie z Kościeliska już 16 lutego. Odbędzie się wówczas bieg parami z okazji walentynek, gdzie zawodnicy bardzo często przychodzą przebrani.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
zobacz także
komentarze
Smok06.01.2020, 12:49
I smogu nie widać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl