19.01.2020, 12:47 | czytano: 1400

Kursylawinowe.pl: "Uwaga na warunki w Tatrach!"

mat. prasowy
Po odwilży, opadach deszczu i nocnych przymrozkach warunki na szlakach w Tatrach są miejscami bardzo trudne. W wyższych partiach śnieg jest zmrożony, bardzo twardy i zbity. Poślizgnięcie się w stromym terenie może grozić groźnym upadkiem.
Poruszanie się w tych warunkach wymaga nie tylko odpowiedniego wyposażenia, czyli raków i czekana, ale i umiejętności posługiwania się nimi. Jak dobrać raki i czekan i jak się nimi posługiwać tłumaczy Jan Krzysztof, Naczelnik TOPR w jednym z filmów z serii #poradylawinowe przygotowanym przez kursylawinowe.pl i PZU

- Na najbliższe dni prognozowane jest ochłodzenie, w związku z czym sytuacja na szlakach nie ulegnie poprawie - przypominają ratownicy.

W kolejnych odcinkach omawiane są tematy związane z bezpieczeństwem w czasie eksploracji terenów górskich zimą. W filmach z serii #poradylawinowe znaleźć można najistotniejsze informacje na temat planowania i przygotowania wyjść w góry, oceny zagrożenia lawinowego, partnerskiego ratownictwa lawinowego oraz używania sprzętu skiturowego.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl