02.02.2020, 11:23 | czytano: 3001

Rafał Sypień - zwycięzcą dwunastej edycji OSCYPa (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Jibbowy snowpark dwunastej edycji OSCYP Snowboard Contest najlepiej wykorzystał Rafał Sypień, zdobywając pierwsze miejsce w snowboardowej rywalizacji. Tuż za nim był Wojtek Pawlusiak, a podium zamknął Marek Rauba.
Na stoku Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej zorganizowany został OSCYP, czyli zawody ekstremalne snowboardowe.
Po intensywnej sesji treningowej, w okolicach południa ruszył główny konkurs. Od razu posypały się klasyczne jibbowe triki, wykorzystujące pełny potencjał przygotowanych przez Park Pirates przeszkód. Zdaniem sędziów riderem, który najlepiej zaprezentował swoje umiejętności, był Rafał Sypień. Dzięki takim trikom jak Cab 180 do BS 540, pochodzący ze Śląska zawodnik stanął na najwyższym miejscu podium. Drugie miejsce zajął Wojtek Pawlusiak, pokazujący między innymi BS noseslide pretzel back on switch 50-50. Jury wyróżniło także Marka Raubę niepowtarzalny styl i takie triki jak BS 180 50-50 Cab 360.

- W tym roku stworzono bardzo ciekawy setup pod jibby, dlatego wszyscy zawodnicy mogli skupić się na jednym stylu jazdy - powiedział Rafał Sypień po ceremonii wręczenia nagród. - Cieszę się, że udało mi się wygrać w tej edycji, bo faworytów było co najmniej kilku.

Po zakończeniu głównych zawodów zorganizowano Soki Słońce Best Trick, podczas którego również najlepiej zaprezentował się Rafał Sypień. Za swoje triki zdobył soczny detoks i sesję jogi, o łącznej wartości 2500 zł. Tak zakończyła się kolejna edycja OSCYPa, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej.

mat. pras. opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl