05.02.2020, 16:24 | czytano: 2284

Występ noworoczny "Młodych Łopuśnianów" (zdjęcia)

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej 50-osobowy zespół „Młodzi Łopuśnianie” zaprezentował na zakończenie okresu bożonarodzeniowego 4 programy (w trzech grupach wiekowych).
Były to:
- „Jasełka” w wykonaniu najmłodszej grupy, która wcieliła się w rolę świętej rodziny, aniołków lulających małego Jezuska, pastuszków pasących owieczki i trzech króli niosących dary: złoto, kadzidło i mirrę.

- „Nima tyz to jak na polanie” – dziewczyny pasące krowy a chłopcy owce, wspólne zabawy, przekomarzania się, figle i tańce.

- „Kolędnicy” – prezentujący zwyczaj chodzenia po domach z kolędą, w której wzięli udział Anioł, Diabeł, Śmierć, Król Herod, Góral i zabawny Żyd, którem się dostało kijem za przekręcanie informacji związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa – nowonarodzonego króla.

- „Zwyczaje wigilijne” – scenka teatralna wykonana przez młodzież w sposób humorystyczny, z którego można było dowiedzieć się że nie wolno było do chałpy wpuścić babę bo cały rok byłby pewien nieszczęść, a nie daj Boże żeby coś chciała pożyczyć bo wtedy w tej rodzinie będzie niedostatek. Dziewczyny zaś mogły się dowiedzieć kiedy wyjdą za mąż, skąd będą miały przyszłego chłopa
Programy przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek góralskich. Na zakończenie zespół zaprezentował tańce i śpiewy podhalańskie.

Źródło: GOK Łopuszna, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
RrR27.05.2020, 13:43
Droga R
Przecie zawse tak było...
R07.02.2020, 16:29
Pani kierownik klubu
po tylu latach taki brak profesjonalizmu: nie wypada przed występem dzieci mówić, że mogą źle wypaść bo chorowały i mało ćwiczyły. A tak naprawdę to występowały już w ostatnim terminie, o którym nie wiedziały wcześniej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl