13.02.2020, 09:13 | czytano: 979

Puchar Misia Stramusia już w sobotę

Już w najbliższą sobotę, 15 lutego, w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL odbędzie się IX Puchar Misia Stramusia, jedna z największych imprez zimowych dla dzieci w Polsce.
Najmłodsi rywalizować będą w narciarskim skicrossie oraz w snowboardzie. W zawodach, będących podsumowaniem zdobytych w sezonie narciarskich i snowboardowych umiejętności, mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-14 lat. Trasa zawodów dostarczy wszystkim uczestnikom mnóstwo emocji – dla małych narciarzy to prawdziwy SKI CROSS czyli slalom i tor przeszkód w jednym! Młodzi snowboardziści rywalizować będą na trasie snowboardowego slalomu. Zawody o Puchar Misia Stramusia organizowane są w dwóch grupach narciarskich: REKREACJA (9 kategorii wiekowych) i KLUB (6 kategorii wiekowych) oraz w snowboardzie (5 kategorii wiekowych). Do wygrania są atrakcyjne nagrody.
Każdy uczestnik zawodów będzie mógł także wziąć udział w piątkowym treningu pod okiem klubowych trenerów i instruktorów.

W sobotę zawody osobiście otworzy MIŚ STRAMUŚ, po czym rozpoczną się przejazdy według kategorii wiekowych. Po przejazdach na dzieci będzie czekać ciepły posiłek i moc atrakcji poza narciarskich.

Od wielu lat zawodom towarzyszy także Puchar Rodzinny, w którym mogą startować duety reprezentowane przez dziecko do lat 14 oraz jednego rodzica. Rywalizacja zespołowa odbywa się na specjalnie ustawionym torze i polega na tym, że rodzic biegnie na rakietach śnieżnych po slalomie w górę stoku, gdzie czeka gotowe do startu dziecko. Dziecko zjeżdża na nartach lub snowboardzie, w momencie przejechania linii mety czas automatycznie się zatrzymuje.

Zakończeniem zawodów o IX Puchar Misia Stramusia będzie dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Każde dziecko otrzyma medal i dyplom za udział oraz upominki od sponsorów. Laureaci I, II, III miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymają dodatkowo puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Zawody każdego roku odbywają się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zakopane.

Szczegóły imprezy na: https://strama-szkola.pl/swiat-misia-stramusia/puchar-misia-stramusia

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl