22.02.2020, 09:38 | czytano: 2063

Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

Dziś ostatnie zawody 7. edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Zawody wyjątkowe, zamykające cztery etapy tegorocznej ambitnej rywalizacji narciarzy - amatorów na zakopiańskich stokach.
Amatorzy narciarstwa alpejskiego startujący w trzech rozegranych do tej pory konkurencjach Pucharu Zakopanego 2020 – dwóch na stoku Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda oraz w slalomie gigancie na Kasprowym Wierchu - mieli szczęście do przyjaznej zimowej aury, bardzo dobrze przygotowanych tras oraz pozytywnej atmosfery towarzyszącej wydarzeniu i rywalizacji w duchu fair play. Sobotni finał VII Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim na Polanie Szymoszkowej zapowiada się równie ekscytująco. Po zakończeniu przejazdu w ramach zawodów VII Pucharu Zakopanego i MPA w slalomie gigancie zostanie wystawiona klasyfikacja tych zawodów i ranking po czterech konkurencjach. Emocje jednak niewątpliwie sięgną zenitu, gdy najlepsi narciarze w finałowym przejeździe rywalizować będą o nagrody ufundowane przez sponsora głównego - firmę Medical Clinic Podhale. Zwycięzca otrzyma voucher na kwotę 8000,00 zł do wykorzystania na usługi Medical Clinic Podhale, kolejna czwórka laureatów otrzyma voucher na 1500,00 zł.
Sponsor główny ustanowił również 32 nagrody o wartości 500,00 zł dla zawodników, którzy zajmą miejsca od szóstego do trzydziestego siódmego w zawodach finałowych VII Pucharu Zakopanego Amatorów 2020. Firma Malczewski Sport Vola Racing ufundowała dodatkowo 4 nagrody, każda o wartości 500,00 zł, które otrzymają zawodnicy przejazdu finałowego /do miejsca 41/.

Podczas Wielkiego Finału rozdane zostaną także nagrody w generalnej klasyfikacji VII Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim. W tym roku zostały one ufundowane przez firmę Atomic oraz Salomon. Laureaci pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca wszystkich kategorii wiekowych (4 kategorie kobiet, 7 kategorii mężczyzn) oprócz tradycyjnych pucharów otrzymają również nagrody rzeczowe.

Nie zapominajmy również o młodych zawodnikach, którzy w sobotę rano rywalizować będą w ramach II Pucharu Zakopanego - XLIII Ligi Szkolnej. W tym roku podczas zawodów z satysfakcją dało się zauważyć wysoki poziom umiejętności dzieci, ich chęć do rywalizacji i pasję do narciarstwa. Ostatnie zawody Pucharu w tym sezonie dadzą im jeszcze jedną szansę na poprawienie osobistych rekordów w zjeździe oraz zdobycie nagród za klasyfikację końcową indywidualną i drużynową.

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia relacji z Pucharu na facebooku wydarzenia. Chętnych do spróbowania swoich sił w zawodach zachęcamy natomiast do skorzystania z ostatniej nadarzającej się w tegorocznym sezonie okazji i zgłoszenia swego uczestnictwa w Biurze Zawodów, w dniu zawodów. Szczegóły na: www.zakopane.pl/pucharzakopanego
Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury. Imprezę współorganizują: Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl