12.03.2020, 19:01 | czytano: 5529

Wójt dementuje informacje o koronawirusie. Fake newsy w mediach społecznościowych

Fot. UG Czarny Dunajec
Wśród informacji o rzeczywistych przypadkach zakażenia koronawirusem (w Małopolsce mamy jeden przypadek), w serwisach społecznościowych wciąż pojawiają się niepotwierdzone informacje o kolejnych zakażeniach. Tylko dziś tego typu fałszywe informacje dotyczyły m.in. Raby Wyżnej, Jabłonki i Piekielnika.
W przypadku fałszywych informacji dotyczących drugiej z wymienionych miejscowości, głos zabrał wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski, który zapewnił mieszkańców, że w gminie nie ma osób zakażonych groźnym wirusem.
"Wójt Gminy Czarny Dunajec informuje, że wiadomość o wprowadzeniu na terenie Gminy jakichkolwiek stref, obszarów, w związku z zarażeniami koronawirusem, rozprzestrzeniana za pomocą mediów społecznościowych, jest nieprawdziwa. Zarówno w samym Piekielniku jak i w Gminie Czarny Dunajec nie zostały stwierdzone do chwili obecnej żadne zachorowania wywołane koronawirusem" - ogłosił.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Życzliwy13.03.2020, 14:54
Do Smok Żal Ci że ludzie z potrawy i inni inni za granicą robią i mają sie lepiej od Ciebie ??? Każdy może się zarazić tym wirusem jeśli już odnotowano go w naszym kraju . Gdybyś był na bieżąco i śledził z jakich krajów Europy przyjeżdżają z wirusem to nie pisałbyś głupot .
Smok13.03.2020, 06:09
nawiozom orawioki i inne
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl